SPIN

Oczami Kobiet: „Maria, królowa Szkotów”

Aneta Borkowska czwartek, 7 lutego 2019, 11:42 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 20 lutego o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem zobaczyć będzie można dramat historyczny „Maria, królowa Szkotów”.

„Maria, królowa Szkotów” to zapis trudnego życia charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat stała się królową Francji, w wieku 18 owdowiała, czując silną presję otoczenia, by ponownie wyjść za mąż. Zamiast tego Maria powraca do swej ojczystej Szkocji, by osiąść na tamtejszym, należnym jej, jak twierdzi, tronie. Tymczasem na tronie Anglii i Szkocji zasiada Elżbieta I. Młoda królowa przygląda się „siostrze” z lękiem i fascynacją. Rywalki we władzy i miłości, osamotnione kobiety w męskim świecie, muszą zdecydować, jaką strategię podejmą w grze toczącej się wokół małżeństwa i niezależności. Maria, zdecydowana być kimś więcej niż marionetka, utrzymuje, że angielski tron należy się jej, co zagraża suwerenności Elżbiety. Rebelia, zdrada, konspiracja zachwieją oboma tronami, zmieniając na zawsze kurs historii.

Reżyseria: Josie Rourke / Scenariusz: Michael Hirst, Beau Willimon / Gatunek: biograficzny, dramat, historyczny / Kraj produkcji: Wielka Brytania / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 125 minut / Obsada: Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowden, Joe Alwyn, David Tennant, Guy Pearce, Gemma Chan

Królowe Szkocji i Anglii rywalizują o tron w Londynie. Przesłanie filmu okazuje się być aktualne także dziś. Temat rywalizacji i świata, który bywa zdominowany przez mężczyzn to okazja do rozmowy z gościem Justyną Kopeć. Na co dzień marketingowiec, trener, doradca i autorka książek, a także CEO BlueBrand.pl. Nasz gość spotyka się z kobietami, doradza i buduje markę personalną i biznesową. Pomaga wyeksponować siebie.

Partnerem wieczoru będzie także Piękna Spa.

Wśród widzów rozlosujemy atrakcyjne nagrody: zaproszenia na zabiegi pielęgnacyjne do Piękna Spa, książkę Justyny Kopeć „Firma My. Mistrzowski Zespół, dzięki któremu wygrasz z konkurencją” i audyt mediów społecznościowych danej osoby.

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.