SPIN

UWAGA: Utrudnienia w parkowaniu od poniedziałku

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 lutego 2019, 15:45 Aktualnie, Siedlce

Od poniedziałku (18 lutego) zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Kilińskiego i Armii Krajowej.

Na ul. Kilińskiego na odcinku od wjazdu do tunelu do ul. Kolejowej (strona zachodnia) oraz na ul. Armii Krajowej na odc. od pl. Zdanowskiego do ul. 3 Maja (strona wschodnia) zostanie wprowadzony zakaz postoju powyżej 30 minut, który będzie obowiązywać w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Również od 18 lutego zostanie wprowadzone ograniczenie czasowe parkowania na otwartym w 2018 roku parkingu przy tunelu (ul. Kolejowa). Limit czasowy będzie wynosił 15 minut z wyłączeniem miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

1 marca planowane jest uruchomienie Strefy Płatnego Parkowania na pl. Zdanowskiego.

źródło: UM Wydział Dróg

4 komentarze

 1. jola dodano 3 lata temu

  Popieram, chociaż ……. może lepiej byłoby wprowadzić płatną winietę parkowania w określonym obrębie miasta i okresem jej ważności – im dłuższy okres, tym karta tańsza. Od poniedziałku do soboty. Wyłączone powinny być parkingi będące własnością marketów. Nie trzeba parkomatów. Proste i skuteczne.

 2. ala dodano 3 lata temu

  I dobrze że takie zmiany. Ponieważ na Armii krajowej na odcinku od pl. Zdanowskiego do ul. # Maja jedna z firm wypożyczających samochody zrobiła sobie darmowy parking.

 3. Czy brak zabezpieczenia terenu na miejsca postojowe dla sklepu to skąpstwo? dodano 3 lata temu

  Czy warto więc robić zakupy u skąpego kupca?

  Jak to się teraz buduje bez miejsc postojowych, choć przepisy nadal obowiązują:
  "§ 18. 1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, stanowiska postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również stanowiska postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne."

  Płacę jak inni podatki, a jak chcę przyjechać do centrum miasta, to nie mam gdzie zaparkować, bo miejsca postojowe są do obsługi sklepów.

  • ULA dodano 3 lata temu

   Niestety, Jaka Polsza taka kultura.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?