SPIN

Co się dzieje? Rada nadzorcza ZUO rezygnuje

redakcja środa, 13 lutego 2019, 18:10 Aktualnie, Siedlce

Przedstawiciele miasta w radzie nadzorczej Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach złożyli rezygnację z zajmowanych funkcji.

Przewodniczącego Macieja Klepackiego już oficjalnie zastąpiła Lidia Twarowska-Radzikowska.

Chciałyśmy poprosić byłego przewodniczącego o komentarz, ale powitała nas poczta głosowa.

Rezygnacje czterech osób potwierdził natomiast prezydent Siedlec. Andrzej Sitnik powiedział, że jako przyczynę podano „powody osobiste”. Wkrótce nazwiska nowych członków rady będę ogłoszone.

Przypomnijmy, że zarządzeniami z 13. grudnia Andrzej Sitnik odwołał z rady nadzorczej trzech reprezentantów miasta: Mirosława Symanowicza (przewodniczący), Krzysztofa Dębińskiego (wiceprzewodniczący) i Cezarego Starczewskiego. Na ich miejsce tego samego dnia powołał Macieja Klepackiego (przewodniczący), Jacka Kobylińskiego i Tomasza Włodarczyka.

Wtedy swoją funkcję w radzie jako reprezentantka Siedlec zachowała Maria Bereska, a teraz i ona złożyła rezygnację.

Rada nadzorcza ZUO składa się z siedmiu osób. Czworo to przedstawiciele miasta, po jednym mają gmina Suchożebry, gmina Siedlce i miasto Sokołów Podlaski.


11 komentarzy

 1. tak bedzie dalej.. dodano 2 lata temu

  Przy ręcznym sterowaniu marny los czeka miejskie spółki. Ci członkowie chyba sie postawili….bo jak inaczej tłumaczyc??????

 2. Ha ha ha ha dodano 2 lata temu

  Wybrali Prezesa i umyli ręce =D=D. Pełna professsska.

 3. Ala dodano 2 lata temu

  Pan Sitnik chciał zrobić z Nich marionetki a to są ludzie dobrze zarabiający i nie będą chodzić na sznurku za 1000 zł miesięcznie.

 4. Wojciech dodano 2 lata temu

  W końcu przetargi ludzie i widzą że z tym człowiekiem nie da się porozumieć. On jest najmadrzejsza, ale tylko w swoim mniemaniu. Sitnik do odwołania!!!!

 5. słabo dodano 2 lata temu

  marketing wyborczy się kończył, grzebnie w przeszłości się kończy a z pracą ciężko jest … tak to jest jak się wybiera człowieka bez sukcesów i wykształcenia … marazm siedlce marazm,

  za chwile będzie 100 dni … porażka

  • ULA dodano 2 lata temu

   Porażką są ludzie podobnie myślący. Pseudointeligenci, pseudo-mieszczanie, pseudokibice. Marazm towarzyszy WAM. Nic nie widzicie, i nie chcecie myśleć. KORYTO ponad wszystko!!!!!!!!!!!!

   • słabo dodano 2 lata temu

    prosze bez ublizania ula, bez jezyka nienawisci i inwektyw.

    to ze p.Sitnik nie jest wykształcony ani nie ma sukcesów to fakt

    słabo bo przykład ZUO pokazuje że będzie tylko gorzej

    ps. nigdy nie byłem i nie będę na garnuszku miejskich pieniedzy

 6. i okazało się SITO z koncepcji przedwyborczych dodano 2 lata temu

  Nie wszyscy są ludźmi którzy na zawołanie bedą sterowani, żeby z powodów politycznych upokarzać normalnie pracujących ludzi. Chciał "namaszczony" rękami marionetek swoje kombinacje urządzać ale to co jest obrzydliwe pozostanie obrzydliwe. I kto ma honor to to widzi i nie chce przyłączać się do tej politycznej nicości.

 7. radny dodano 2 lata temu

  Bezpartyjne Siedlce – taki szyld. I mamy takich ludzi słuchać jak radna Skup, radna Puzia, radny Roman, Pan radny Roland i na dodatek radna Polak co nigdy nic nie zrobili dla miasta? Jedyny Pan Radny Andrzej to człowiek co w tym towarzystwie działa społecznie. Marionetki do głosowania dla prezydenta ci radni a on was ma gdzieś. Jakby mógł was zwolnić z rady to by to zrobił 🙁

 8. wada prawna dodano 2 lata temu

  Osoba która jest wybrana na przewodnicząca rady, jest również w radzie PEC Siedlce. Zgodnie z prawem nie może zasiadać w w dwóch radach.

 9. Roman dodano 2 lata temu

  Zarządy spółek i rady winne być profesjonalne. Tak niestety nie jest w przypadku spółki, która właściwie zarządzana przynosiła zyski vide niecały rok Grunwalda. Gruda ponoć ekonom zostawił kasę pusta i miny w postaci nadmiernych wynagrodzeń kadry. Dyr techniczny nie mając kwalifikacji menadżera nie podała zadaniu… I tak zarzyna się kurę znoszącą złote jaja. Skończy się sprzedażą od lat śliniącego się do zakupu Remondisu czy innego obcego a Siedlce będą oglądać jak inni ich ograli i zrobią ze śmieci kasę. Do tego trzeba myśleć jakby trochę ściślej…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?