SPIN

Koncert Apple Pie

Aneta Borkowska czwartek, 14 lutego 2019, 17:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Jeszcze przed wydaniem swojej debiutanckiej płyty Apple Pie wraca z koncertem do Centrum Kultury i Sztuki. 22 lutego o godz. 19. zagrają znany z występów na żywo materiał, dorzucając kilka premierowych utworów. Wstęp wolny.

Do tej pory zespół wydał własnym sumptem ciepło przyjętą EP-kę „Koniec dzieciństwa” odtwarzaną wielokrotnie na antenach Polskiego Radia „Trójka”, RDC, a także rozgłośni regionalnych w całej Polsce. W październiku tego roku singiel „Koniec Dzieciństwa” trafił na playlisty nowego projektu wytwórni Kayax „My name is New” stworzonego z myślą o artystach debiutujących na rodzimej scenie muzycznej. Ich koncert poprzedzi występ grupy Barfly Akustik.

Podczas koncertu swoją premierę będzie miał teledysk grupy Apple Pie zrealizowany w ramach stypendium prezydenta.

APPLE PIE – Pięciu dżentelmenów o zawadiackiej naturze i bezkompromisowym podejściu do muzyki. W swojej twórczości łączą z pozoru przeciwstawne gatunki – jazgot gitarowy przeplatają popowymi melodiami, by za chwilę wejść w elektroniczny trans skonfrontowany z brzmieniem gitary akustycznej. Wszystko to podane w post-rockowym sosie.

Barfly Akustik – Projekt powstały w 2018 roku. Tworzą go Paweł Czerwiński (cajon), Filip Boczek (gitary, wokale, teksty) oraz Rafał Kłoś (wokale, teksty). Grają szeroko rozumianą muzykę akustyczną, osadzoną w klimatach rock i pop. Muzycy dali się wcześniej poznać jako członkowie siedleckiej formacji Midway oraz z udziału w projekcie Go To Wicky Orchestra.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.