SPIN

Sukces uczennicy „Siódemki”

Aneta Borkowska niedziela, 17 lutego 2019, 12:33 Społeczeństwo

Marysia Tchórzewska, uczennica klasy VIIIc laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”.

Młodzież siedleckiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach rozwija swoje zainteresowania, czytając w języku niemieckim i osiąga znaczące sukcesy w konkursach. Jednym z nich był II Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” („ochota na czytanie?”) zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W etapie szkolnym uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać
test leksykalno-gramatyczny sprawdzający rozumienie treści książki Marion Schwenninger pt. „Papierhelden”, zaś w etapie regionalnym – dodatkowo wykazać się wiadomościami kulturoznawczymi dotyczącymi Szwajcarii oraz napisać opowiadanie związane z lekturą.

W finale konkursu znalazło się 106 uczniów z całej Polski, do którego jako jedyna z regionu siedleckiego została zakwalifikowana uczennica Siódemki – Maria Tchórzewska.

Etap ogólnopolski odbył się 9 lutego w Goethe-Institut w Warszawie. Wykorzystując swoją ogromną wiedzę i wspaniałe umiejętności językowe, ósmoklasistka zdobyła TYTUŁ LAUREATA. Dodatkowo otrzymała jedną z dwóch głównych nagród za część ustną – wyjazd do Niemiec. Uczennica będzie miała możliwość szlifowania języka niemieckiego jako uczestnik kursu młodzieżowego za granicą.

autor: Joanna Romaniuk – nauczyciel języka niemieckiego SP nr 7

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?