SPIN

Filmowe Rekolekcje: „Uwolnij mnie”

Aneta Borkowska środa, 20 lutego 2019, 12:38 Kultura, Zapowiedzi kulturalne


NoveKino Siedlce zaprasza 26 lutego o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. Tym razem na ekranie zobaczymy dokument „Uwolnij mnie”.

„Uwolnij mnie”, to wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę. To fascynujące spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy kościelne. Film ukazuje pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo. To opowieść o praktyce egzorcyzmów i ludzkich problemach życia codziennego: kontrasty między tradycjami antycznymi, a nowoczesnymi nawykami, między sacrum i profanum, spotykają się w tym zdumiewającym dokumencie.

Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji, oraz nagrodę, dla najlepszego filmu i reżyserię Włoskiej Akademii Filmów Dokumentalnych.

Reżyseria: Federica Di Giacomo / Scenariusz: Andrea Osvaldo Sanguigni, Federica Di Giacomo / Gatunek: dokument / Kraj produkcji: Francja, Włoch / Rok produkcji: 2016 / Czas trwania: 89 minut

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.