SPIN

Dziś rusza rekrutacja do przedszkoli

Aneta Borkowska piątek, 8 marca 2019, 06:41 Siedlce

Dziś (8 marca) o godz. 8.00 rozpocznie się rekrutacja do siedleckich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Na maluchy w placówkach publicznych i prywatnych czeka łącznie ponad 1200 miejsc w tym ponad 900 na trzylatków. W miejskich placówkach jest 527 wolnych miejsc.

Jeśli czyjeś dziecko nie dostanie się do placówki miejskiej nie znaczy, że musi iść do prywatniej – prezydent ogłosi wtedy konkurs, aby te miejsca pozyskać i rodzice będą posyłać dzieci do przedszkoli prywatnych na takich samych zasadach jak w publicznych. A to znaczy, że za pierwsze pięć godzin pobytu w przedszkolu rodzic nie zapłaci nic, a za każdą kolejną – złotówkę.

Szczegóły są na stronie urzędu miasta w zakładce „Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych”. Tam znajdują się oferty wszystkich przedszkoli i szkół publicznych oraz większości przedszkoli prywatnych. Rodzic z listy wszystkich dostępnych placówek wybiera jedną tzw, pierwszej preferencji czyli tę, która najbardziej mu odpowiada oraz dwie inne na których zależy mu mniej. Do placówki pierwszej preferencji składa wymagane dokumenty, które są także na stronie internetowej.

Rekrutacja potrwa do 28 marca.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?