SPIN

Ruszyła usługa e-carsharingu

Aneta Borkowska wtorek, 12 marca 2019, 06:19 Siedlce

W Siedlcach ruszyła usługa e-carsharingu, a więc można już wypożyczać samochody elektryczne na minuty. Do dyspozycji mieszkańców regionu jest 5 aut.

– Możemy zobaczyć jak takie auto funkcjonuje, jakie ma zalety, a jakie wady – mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski. – To jest w moim przekonaniu przyszłość w naszym kraju – dodaje.

Aby wypożyczyć auto trzeba pobrać specjalną aplikację pge-mobility.

– Po otwarciu aplikacji widać mapę całego miasta i możemy sprawdzić w którym miejscu aktualnie jest dostępne auto. Wybieramy dany samochód i mamy 15 minut na to aby skorzystać z tej rezerwacji – tłumaczy Michał Szustak z PGE Nowa Energia.

Cena wypożyczenia składa się z tech elementów. Za przejechany kilometr, za przejechaną minutę oraz za postój. Za kilometr jest to 80 groszy, za minutę 60 groszy, a za postój 10 groszy.

Przypomnijmy, że od września działa w mieście 5 stacji do ładowania aut elektrycznych. Siedlce to pierwsze miasto tej wielkości z autami elektrycznymi do wypożyczenia. Pilotaż programu potrwa około roku. Przypomnijmy, że od września ubiegłego roku w Siedlcach działa 5 stacji do ładowania aut elektrycznych.

9 komentarzy

 1. Mateusz dodano 2 lata temu

  Te samochody w Siedlcach to jak kwiatek do kożucha. Z małe miasto, za ubogie, za droga usługa.

 2. y. dodano 2 lata temu

  To ja dziękuję, wolę rowerem za darmo, na piechotę za darmo albo autobusem dużo taniej. Abstrakcyjne pomysły (poprzedniej?) ekipy rządzącej.

  "Przyszłość w naszym kraju" – no ciekawe… też mi przyszłość. Taka przyszłość, co nic nie zmienia.

 3. Marek dodano 2 lata temu

  Już się odzywają fachowcy na forum. Przyszłość tak. Elektryczność tak. Ludzie poprzedniej ekipy nie. Dziadki leśne dbający tylko o swój kolesiowski interes. O panu ministrze już nie wspomnę.

  • Anonim dodano 2 lata temu

   Minister mówi " to jest przyszłość w naszym kraju" koń by się uśmiał szczególnie ten z Janowa.

 4. Anonim dodano 2 lata temu

  Komu i do czego ma to służyć, zabawka dla bogatych ?

 5. kkk dodano 2 lata temu

  ceny nie na naszą kieszeń…. przejazd z jednego konca miasta na drugi poza godzinami szczytku to około 15 min i około 10 km -> 10×0,8 + 15×0,6 = 17zł….. a gdzie korki? taksówką taniej

 6. Klasyk dodano 2 lata temu

  A ci do tej pory dał.Wam Sitnik oprócz podwyżek????

 7. olo dodano 2 lata temu

  chyba taniej samolotem lub helikopterem szybciej i bez korków

 8. Roman dodano 2 lata temu

  "Młodzieniaszki" robią tłum tak by kolega "baron" nie poczuł się samotny w swoim wymyślonym dla siedlczan e-świecie… Widać taki lokalny "dzień świra"…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?