SPIN

Wagary dla Ziemi. Siedleccy uczniowie też zastrajkują

redakcja czwartek, 14 marca 2019, 22:24 Siedlce
Logo MSK
Autor: Daniel De Latour/źródło: Fb

Uczniowie z Siedlec dołączą do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jutro o godz. 10. spotkają się na Placu Sikorskiego.

– Celem strajku nie jest niepójście na lekcje, celem jest pokazanie, że los naszej planety nie jest nam obojętny – informują organizatorzy siedleckiej akcji. – Niepójście na lekcje jest jedynie środkiem, który ma zwrócić uwagę na problem znikomej wiedzy społeczeństwa na temat ekologii.

Szkolne strajki dla klimatu to ogólnoświatowa akcja ludzi młodych. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na postępujące zmiany klimatu i to jaki udział w nich ma człowiek.

– Politycy i inni ludzie, którzy mają duży wpływ na kondycję naszej planety (np. korporacje) muszą spojrzeć prawdzie w oczy i zmierzyć się z faktem, że są odpowiedzialni za ten problem – piszą organizatorzy akcji w Warszawie.

Więcej informacji o siedleckim Strajku na serwisie społecznościowym Facebook. Nazwa wydarzenia to „Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Siedlce”.

2 komentarze

  1. Widze co się dzieje dodano 2 lata temu

    Ale głupoty! Gdyby los planety ich obchodził to by po prostu kupowali mniej gadżetów, mniej jeździli samochodami, segregowali śmieci, nie używali folii na zakupy, nie wyrzucali różnych opakowań gdzie popadnie, sadzili rośliny kwitnące na trawnikach i organizowali akcje edukacyjne. A tak wyszła lewicowa agitacja. uczą się politycznych "występów".

  2. lewicowe hasła o niczym dodano 2 lata temu

    Wymyślony błachy temat. A może tak o czymś istotnym ta europejska młodzież by pomyślała np. 5G lub Acta2? Tematy o klimacie to poziom przedszkola.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?