SPIN

Dwie krwinki dla Karinki

Aneta Borkowska piątek, 22 marca 2019, 16:06 Siedlce

W ostatni weekend marca Siedlce będą szukać dawcy szpiku dla 6-letniej Karinki. W lutym Karinka zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Trafiła na oddział hematologiczno-onkologiczny.

To dzielna sześciolatka, uwielbia taniec – całkiem niedawno zaczęła uczyć się tańca ludowego. Bardzo kocha zwierzątka i uwielbia się nimi opiekować. Tak bardzo, że kiedyś przyniosła do domu dwa ślimaki, nadała im imiona i dzielnie je pielęgnowała.

„Na takich oddziałach jest bardzo dużo dzieci, które do powrotu do zdrowia potrzebują pomocy Dawców krwi i szpiku. Dlatego prosimy, zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Zajmie Ci to tylko chwilę, a może uratować życie niejednemu dziecku” – apelują Rodzice dziewczynki.

Harmonogram:

29 marca (piątek)
godz. 7-9. – Miejskie Przedszkole nr 22,
godz. 9–15. – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi / Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 / I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Prusa / Mazowiecki Szpital Wojewódzki / Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 / Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3,
godz. 15–20. – Galeria Siedlce,

30 marca (sobota)
godz. 10–16. – Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa,
godz. 15–20. – Galeria Siedlce,

31 marca (niedziela)
godz. 11–17. – Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa,
godz. 16–21. – Galeria Siedlce ul. J. Piłsudskiego 74

Rejestracja polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Przypomnijmy, że potencjalnym dawcą szpiku może zostać każda ogólnie zdrowa osoba między 18 a 55 rokiem życia, bez dużej nadwagi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?