SPIN

Filmowe rekolekcje: Miłość i Miłosierdzie

Aneta Borkowska piątek, 22 marca 2019, 06:26 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 2 kwietnia o godz. 19. na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje. Tym razem na ekranie zobaczymy dramat „Miłość i Miłosierdzie”.

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widziała Jezusa. Podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek okazuje się identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

Reżyseria: Michał Kondrat / Scenariusz: Michał Kondrat / Gatunek: biograficzny, dramat / Kraj produkcji: Polska / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 90 minut / Obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.