SPIN

Kino Seniora: Green Book

Aneta Borkowska piątek, 29 marca 2019, 07:44 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 8 kwietnia o godz. 12. na kolejną odsłonę cyklu Kino Seniora. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Green Book”.

Wielki zwycięzca Oscarów – trzy statuetki, w tym Najlepszy Film Roku! Mahershala Ali jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera w obsypanej nagrodami historii nieprawdopodobnej przyjaźni, którą pokochali widzowie na całym świecie.

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

Reżyseria: Peter Farrelly / Scenariusz: Brian Hayes Currie, Peter Farrelly / Gatunek: dramat, komedia / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2018 / Czas trwania: 130 minut / Obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco, Dimiter D. Marinov, Mike Hatton, P.J. Byrne

Cykl cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów z uwagi na możliwość współdecydowania o repertuarze. Seniorzy cenią sobie polskie kino. Doceniają także filmy zagraniczne o walorach edukacyjnych i psychologicznych. Każde ze spotkań jest okazją do rozmów, które odbywają się w foyer kina pod czujnym okiem koordynatora. Seniorzy przedłużają w ten sposób swój pobyt w kinie, a przy kawie, herbacie i słodkościach planują kolejne wspólne wyjście. Partnerem cyklu Kino Seniora jest Uniwersytet III wieku działający przy Miejskim Ośrodku Kultury.

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.