SPIN

Andrzej Sitnik: To był haniebny akt przemocy

redakcja poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:17 Aktualnie, Siedlce

– Jeśli tylko stan zdrowia Wojciecha Kudelskiego pozwoli, odwiedzę go w szpitalu – powiedział prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. Dzisiejszy atak na byłego prezydenta nazwał „haniebnym”.

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik odczytał krótkie oświadczenie, w którym potępił atak na Wojciecha Kudelskiego. Były włodarz został zaatakowany między godziną 7 a 8 przy ul. Świrskiego, w okolicy miejsca zamieszkania. Napastnik zadał mu kilka ran ostrym narzędziem, po czym odjechał samochodem. Operacja trwała godzinę.

– Jestem wstrząśnięty tą sytuacją, nie przypuszczałem, że coś tak okropnego może wydarzyć się w naszym mieście – powiedział Andrzej Sitnik. – Nie ma mojej zgody na wszelkie przejawy nienawiści, nietolerancji. Na tak dramatyczne wydarzenia – dodał.

Prezydent zadeklarował, że jak tylko stan zdrowia Wojciecha Kudelskiego pozwoli, odwiedzi go w szpitalu.

Poniżej całość oświadczenia:

Szanowni Państwo,
w związku z dzisiejszym atakiem na byłego Prezydenta Wojciecha Kudelskiego przekazuję swoje oświadczenie.

Nie znamy jeszcze dokładnych informacji, bo cały czas trwają czynność Policji i Prokuratury. Nie wiemy, kto był sprawcą, czym się kierował, z jakich powodów to zrobił. Wiemy natomiast, że w wyniku tego haniebnego aktu przemocy dziś rano ucierpiał były Prezydent Miasta Wojciech Kudelski. Z informacji uzyskanych ze Szpitala mogę Państwu przekazać, że sytuacja została opanowana, Prezydentowi udzielono niezbędnej pomocy lekarskiej i Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednakże stan był poważny i wymagał ingerencji chirurgicznej.

Jestem wstrząśnięty tą sytuacją. Nie przypuszczałem, że coś tak okropnego może się przydarzyć w naszym mieście. Nie ma mojej zgody na wszelkie przejawy nienawiści, nietolerancji, na tak dramatyczne wydarzenia. Chcemy żyć w społeczeństwie opartym na empatii, otwartości i szacunku, w którym będziemy się czuć dobrze i bezpiecznie. Chcemy bez obaw o własne zdrowie wychodzić rano do pracy. To prawo zostało dziś odebrane Panu Wojciechowi Kudelskiemu.

Panu Prezydentowi życzę siły i zdrowia oraz zapewniam o gotowości do udzielenia wszelkiego wsparcia, jakie tylko okaże się potrzebne.
Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich mieszkańców Siedlec i okolic o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym. Jeśli wszyscy przyjmiemy taką zasadę i będziemy konsekwentnie ją stosować, może uda się naprawić to, co w naszym społeczeństwie zostało zburzone.

Prezydent Miasta Siedlce
Andrzej Sitnik

fot. arch

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?