SPIN

Chojecki i Dobijański o ataku na Wojciecha Kudelskiego

redakcja poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 22:58 Aktualnie, Siedlce

Siedleccy radni udzielili nam komentarzy po dzisiejszym ataku nożownika na byłego prezydenta Siedlec. Wojciech Kudelskie trafił do szpitala wojewódzkiego w stanie zagrażającym życiu. Po godz. 15 lekarze określali jego stan jako stabilny.

Radny Robert Chojecki: To pogarda dla życia ludzkiego

Wiadomość o dzisiejszym zbrodniczym ataku nożownika na Prezydenta Wojciecha Kudelskiego była dla mnie szokująca. Zaledwie kilka dni temu spotkałem Prezydenta, który z uśmiechem na twarzy opowiadał o walorach spacerów po Naszym mieście a dziś ….w bólu walczył o życie.
Polska to państwo prawa a Siedlce to Nasz dom i musimy czuć się bezpiecznie dlatego nigdy nie pogodzę się z tak bezczelną pogardą dla życia ludzkiego, ślepą agresją , nienawiścią zarażającą media i anonimową agresją wypełzającą w internecie. Nie posiadam wiedzy na temat motywów sprawcy ale ten tchórzliwy zamach nie ma żadnego wytłumaczenia.
Życząc szybkiego powrotu do zdrowia myślami łączę się w tych jakże trudnych chwilach z rodziną i przyjaciółmi Pana Prezydenta.

Radny Mariusz Dobijański: Wierzę, że Wojciech da radę

To bestialski czyn, którego w żaden sposób i niczym nie da się usprawiedliwić i uzasadnić.
Jestem wstrząśnięty i bardzo smutny. Głęboko wierzę, że Wojciech da radę, a lekarze uczynią wszystko by mógł on szybko wrócić do swoich bliskich i do swoich obowiązków. Jednych i drugie zawsze traktował bardzo poważnie i zawsze poświęcał im się z najwyższym zaangażowaniem. Mam też nadzieję na szybkie uchwycenie sprawcy i surową karę. Zawsze tam, gdzie bandyta godzi w ludzkie życie kary te winny być zdecydowane i stanowcze. Muszę też z prawdziwym niepokojem przyjąć do wiadomości, że różne groźby jakie ja i moi niektórzy znajomi działacze polityczni otrzymywaliśmy w trakcie swojej publicznej służby, mogą nie być tylko czczymi słowami rzucanymi przez niezrównoważonych emocjonalnie oponentów. Na przykładzie ostatnich tragicznych zdarzeń związanych z Prezydentem Pawłem Adamowiczem, które wydawały się mimo wszystko odległe od Siedlec, dzisiejszy zamach na życie Wojciecha Kudelskiego dobitnie obrazuje, że tego typu sygnałów nie wolno lekceważyć.
Wojtku wracaj do zdrowia, wracaj do swoich bliskich, wracaj do służby. Spierajmy się nadal, bo spór jest istotą demokracji i zmusza do poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań. Wiem, od wszystkich których dzisiaj spotkałem i z którymi rozmawiałem, ze życzą Ci zdrowia. Ja również.

Kilka godzin po ataku na byłego prezydenta, policja zatrzymała domniemanego nożownika. Podejrzewany to Dejan Apastazi S, 38-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.

8 komentarzy

 1. Edek dodano 3 lata temu

  Co na to inni radni?
  Może zorganizują jakąś masówkę przeciwko przemocy.
  Pan R. CH. powinien być zobowiązany, na ostatnich sesjach wypowiadał się na temat bezpieczeństwa w mieście. Dziękował.

 2. Olo dodano 3 lata temu

  Do Edka ..jeśli coś piszesz to pisz całą prawdę. Radny Chojecki podziękował za pracę Policji i skrytykował cięcia finansowe jakich dokonał na bezpieczeństwie Prezydent.Oglądałem sesję powiedział ,że bezpieczeństwa nie można mierzyć złotówkami.Jakie to aktualne słowa…

 3. Edek dodano 3 lata temu

  Podaj mnie do sądu bo Ci nie odpowiada to co napisane. Dziękował.
  Musisz jeszcze tu piec swój placek.

 4. Misio Pysio dodano 3 lata temu

  Radny Chojecki o bezpieczeństwie w mieście – dobre!

  • Bemek dodano 3 lata temu

   Radny Chojecki o bezpieczeństwie w mieście – dobre! Dobre.

 5. olo dodano 3 lata temu

  ot taki medialny lansik

 6. Olo dodano 3 lata temu

  Człowieku jaki sąd ? jaki placek? Przecież napisałem ,że dziękował za dotychczasową pracę Policji i skrytykował cięcia finansowe Prezydenta na piesze patrole.To chyba istotne w kontekście tego co się stało? Obejrzyj sesje jest dostępna w internecie albo czytaj ze zrozumieniem.

 7. Jan dodano 3 lata temu

  Radny Chojecki zgoda panowie z pisiu macie wybitnego eksperta co chodzi o bezpieczeństwo i policję w Siedlcach .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?