SPIN

Szpital wojewódzki: Stan byłego prezydenta poprawia się

redakcja poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 15:42 Aktualnie, Siedlce

– Pan prezydent jest w pełnym kontakcie. Prosił mnie o przekazanie informacji, że… stan pacjenta poprawia się. Pacjent czuje się coraz lepiej. Stan zagrożenia życia, z którym mieliśmy do czynienia podczas przyjęcia do szpitala, ulega pewnej stabilizacji – powiedział Mariusz Mioduski zastępca dyrektora ds. medycznych siedleckiego szpitala wojewódzkiego.

Stan byłego prezydenta wymaga obserwacji, monitorowania i intensywnego leczenia podawania leków. Jest stabilny. Wojciech Kudelski jest cały czas pod działaniem leków przeciwbólowych.

– Pacjent był w stanie zagrożenia życia, rany zagrażały bezpośrednio życiu pacjenta, ale o charakterze obrażeń nie mogę informować. Prezydent pozostanie w naszym szpitalu. Dzisiaj na pewno w sali pooperacyjnej. Pierwsza doba w takich sytuacjach jest najważniejsza – wyjaśnił Mariusz Mioduski. – Z medycznego punktu widzenia pacjent nie może być jeszcze przesłuchany – dodał.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec z ramienia PiS przez 12 lat, od 2006 do 2018 roku. Teraz sprawuje mandat radnego (PiS) sejmiku Mazowsza.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?