SPIN

Wojciech Kudelski czuje się lepiej

Aneta Borkowska wtorek, 2 kwietnia 2019, 09:36 Siedlce

Jak poinformował Mariusz Mioduski dyrektor ds. medycznych Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach stan byłego prezydenta miasta Wojciecha Kudelskiego można określić jako stabilny.

– Pacjent przebywał całą noc na sali pooperacyjnej, w tej chwili stan jest stabilny i to umożliwi nam przeniesienie go na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej gdzie będzie podlegał dalszemu leczeniu i będzie intensywnie monitorowany – mówi Mioduski. – Wczorajsze leczenie profilaktyczne zapobiegające wystąpieniu powikłań dalej będzie prowadzone. Został wyprowadzony z fazy wstrząsu. Jednak to nie koniec, a początek leczenia – dodał.

Jednak o ostatecznych wynikach leczenia będzie można powiedzieć dopiero za kilka dni.

Były prezydent jest przytomny, ale na razie ze względu na operację nie wstaje z łóżka. Jednak jego stan jest na tyle dobry, że szpital zgadza się na przesłuchanie, które zaplanowano na godzinę 12.

– Z punktu widzenia medycznego oceniam stan pacjenta na taki, który pozwala na rozmowę. Oczywiście o ile pacjent wyrazi taką chęć. My przeciwwskazań dziś nie widzimy – tłumaczy Mioduski.

Z kolei po godzinie 15. odbędzie się przesłuchanie Dejana Apastaziego S., 38-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego, który jest podejrzewany o atak na byłego prezydenta. Prokuratura prawdopodobnie postawi mu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi za to od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?