SPIN

Jak miasto radzi sobie ze strajkiem?

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 14:24 Siedlce

W urzędzie miasta trwa konferencja prasowa dotycząca sytuacji w miejskich przedszkolach i szkołach podczas strajku nauczycieli.

Prezydent Andrzej Sitnik na wstępie podziękował rodzicom, którzy okazali duże zrozumienie sytuacji.

-W większości rodzice nie przysyłali dzieci do placówek co ułatwiło opiekę nad tymi, które musiały się w przedszkolach i szkołach pojawić. Wszystkie mają opiekę. Akcja protestacyjna przebiega spokojnie – mówi prezydent.

Andrzej Sitnik zwrócił się do policji i straży miejskiej, aby pojawiło się więcej patroli w miejscach gdzie młodzież się zbiera.

– Mamy dodatkowe patrole w parku, okolicach dworców oraz oczywiście siedleckiej galerii. Patrole umundurowane i nieumundurowane – mówi Agnieszka Świerczewska, rzeczniczka policji. – Patrole będą się pojawiać ,aż do zakończenia strajku, jak na razie nie mamy sygnałów, aby coś złego się działo – dodaje.

Oba ośrodki kultury jak i miejska biblioteka przygotowują specjalną ofertę dla placówek. Będą to spektakle, zajęcia i warsztaty, wycieczki, wystawy. Dodatkowo pracownicy ośrodków mogą w razie konieczności przyjść do pracy w dziećmi.

Wielu rodziców i uczniów niepokoiła sprawa egzaminów. Jak mówi prezydent, utrudnień nie będzie.

– Byłem dzisiaj w każdej ze szkół, rozmawiałem z dyrektorami, zapewniali, że będą przygotowani, konsultują się na bieżąco aby zapewnić pełną obsadę komisji. Dzisiaj otrzymałem zapewnienie, że egzaminy odbędą się i nie będzie przeszkód – tłumaczy Sitnik.

2 komentarze

  1. Dziwne dodano 3 lata temu

    Dziwne, ale w SP nr 5 dzieci nie wypuścili, a miały być na świetlicy.

  2. . dodano 3 lata temu

    Prezydent był osobiście w każdej szkole i rozmawiał z dyrektorami??? Wątpię żeby to było wykonalne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?