SPIN

Nie chcą bloków na swoim osiedlu

Aneta Borkowska środa, 24 kwietnia 2019, 09:14 Siedlce

Mieszkańcy ulic Miodowej i Ogrodowej nie chcą kilkupiętrowych bloków pod swoimi jednorodzinnymi domami. Dlatego postanowili złożyć na ręce radnych projekt własnej uchwały, który temu zapobiegnie.

Założyli społeczny komitet „Miodowa Stop Blokowisku”. W piątek został on formalnie zarejestrowany.

– Jest to pierwsza w mieście inicjatywa obywatelska, która na mocy uchwały rady miasta dopuszcza do głosu mieszkańców – mówi zastępca pełnomocnika komitetu Anna Łęczycka.

Siedlczanie chcą zahamować rozbudowę blokowisk w rejonie Piasków Starowiejskich, Miodowej i Ogrodowej. Jeden z lokalnych deweloperów zaplanował tam budowę kilkupiętrowych bloków korzystając z zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej.

– Nie walczymy tylko o swój interes, ale całych Siedlec, bo na mocy specustawy deweloper może właściwie robić co chce – mówi jeden z mieszkańców. – A chce nam tutaj wybudować 4 czy 5 kondygnacji. My nie mogliśmy do tej pory wybudować tutaj nawet dwupiętrowego domu – dodaje.

Okazało się, że mieszkańcy Miodowej i Ogrodowej mają spore wsparcie od innych mieszkańców. Pod projektem ich własnej uchwały podpisało się 698 osób, a dokument wczoraj złożono do urzędu miasta.

Mieszkańcy tłumaczą, że planowana inwestycja wpłynie na obniżenie wartości działek, likwidację rodzinnego charakteru osiedla, a także ograniczenie dostępu do okolicznych instytucji – przedszkoli i żłobka.

Do tej pory w miejscu planowanych bloków kilka razy spotkali się z miejskimi radnymi. Ci deklarowali, że jeżeli dokument będzie zgodny z przepisami prawa – poprą go.

Specustawa mieszkaniowa pozwala inwestorowi na przyspieszenie inwestycji i budowanie nawet wbrew zapisom planu zagospodarowania.

14 komentarzy

 1. Kintis dodano 2 lata temu

  Glosowaliscie to macie teraz. Trzeba bylo nie glosowac na pis.

 2. pijana_poetka dodano 2 lata temu

  Ale to Sitnik jest burmistrzem;)

  • haaha dodano 2 lata temu

   Ale dogadał się z PiSem! Niektórzy ostrzegali i wylewano na nich za to pomyje

  • Gość dodano 2 lata temu

   Prezydentem 😀

 3. Zorro dodano 2 lata temu

  Ciekawy jestem czy Rada poprze głos ludu, bo w końcu reprezentuje mieszkańców czy poprze interes jednego dewelopera. Jeżeli by było to drugie to by oznaczało że została wybrana aby dbać o interes biznesmenów a nie o to chodzi.

 4. Marek dodano 2 lata temu

  Mam nadzieję że ludzie jeszcze się LICZĄ. Siedlce są bardzo źle zarządzane urbanistyczne. Może to coś zmieni.

 5. Sławek dodano 2 lata temu

  Jeśli władza sprzeciwia się narodowi to Naród może obrócić się przeciwko władzy
  Lepiej niech o tym Pamiętają

 6. Córka dodano 2 lata temu

  Już nawet córka się panu deweloperowi zbuntowała i startuje z Konfederacji Korwina na przekór PiSowi i na własny rachunek 😀

 7. Ja dodano 2 lata temu

  Czemu czepiacie się pis-u. Nikt wam tyle nie da co PO obieca. W jakim wy świecie żyjecie. Nie widzicie że wreszcie zwykłemu Kowalskiemu jest lepiej? Piszecie komentarze, to piszcie konkrety a nie ,,bo PiS,, a może ,,bo wy komuchy i bogacze,,

  • zwykły kowalski dodano 2 lata temu

   jakie lepiej? wcale nie jest lepiej!

 8. mieszkaniec dodano 2 lata temu

  A może da się przenieść nowe (przyszłe) bloki w okolice ul. Lecha Kaczyńskiego. Pomiędzy Sokołowską a Piaskową jest miejsce na całe osiedla.

 9. nick dodano 2 lata temu

  Komu lepiej? Nierobom, plebsowi na pewno. Prowadzę małą firmę, uczciwie płacę podatki i ZUS. Jest coraz gorzej. Z naszych podatków finansuje się chore pomysły rządu np ławki niepodległości, obraz Damy z łasiczką, Rydzyka, defilady, i 100 000 innych bzdur. Gdzie pieniądze na inwestycje, oświatę, służbę zdrowia, leki dla seniorów? Liczy się tylko sondaż ile głosów można zyskać aby Pislamiści nie stracili koryta..

  • jola dodano 2 lata temu

   Taka jest prawda. Mamy obecnie Państwo i Socjalizm. Jeszcze dojdzie test przedsiębiorcy, jeśli go oblejesz, to będziesz płacić daninę na pomysły najjaśniejszych umysłów. Zaraz będzie "13" dla emerytów, zapowiedziany program krowa+, świnia + a na jesieni doczekamy może kura+. A potem najjaśniejsze umysły zapytają: co my jeszcze nie spapraliśmy panowie

   • Eska dodano 2 lata temu

    Mamy państwo i solidaryzm społeczny. To nie jest socjalizm. I nie jest to rozdawnictwo.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?