SPIN

Ogromny sukces uczniów siedleckiego „Ekonomika”

redakcja środa, 24 kwietnia 2019, 23:36 Siedlce

Ich projekt społeczny „Olabogababciu”, który ostrzegał osoby starsze przed wyłudzeniami, uznano za najlepszy w województwie mazowieckim w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.

Fot. uczniowie/Fb

Przez wiele tygodni młodzież spotykała się z osobami starszymi, rozmawiała o zagrożeniach jakie na nie czyhają i pokazywała jak zachować się, gdy ktoś będzie chciał wyłudzić pieniądze metodami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Uczniowie przygotowali też spoty, plakaty, współpracowali z policją.

Dzisiaj uczniowie zostali nagrodzeni za swoją pracę: zdobyli odznakę „Srebrny Wilk”, a projekt „Olabogababciu” został nominowany także do odznaki złotej.

To nie wszystko, bo technikum nr 2 zajęło także 28. miejsce w rankingu trzydziestu szkół „Zwolnionych z Teorii”.

Opiekunem uczniów była Grażyna Lech.

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu – współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów.

2 komentarze

  1. Kasia dodano 2 lata temu

    Super! Gratulacje ❤️

  2. Jola dodano 2 lata temu

    Inicjatywa godna pochwały !

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?