SPIN

Dali zielone światło inicjatywie mieszkańców

redakcja poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 12:29 Aktualnie, Siedlce

Radni miejscy jednogłośnie (23 głosy za) poparli projekt uchwały przygotowanej przez mieszkańców ulic Ogrodowa i Miodowa. Chodzi o zapis, który zapobiegnie budowie kilkupiętrowych bloków.

Mieszkańcy założyli społeczny komitet „Miodowa Stop Blokowisku” i zebrali podpisy pod projektem uchwały.

– Jest to pierwsza w mieście inicjatywa obywatelska, która dopuszcza do głosu mieszkańców – mówi zastępca pełnomocnika komitetu Anna Łęczycka.

Siedlczanie chcą zahamować rozbudowę blokowisk w rejonie Piasków Starowiejskich, Miodowej i Ogrodowej. Jeden z lokalnych deweloperów zaplanował tam budowę kilkupiętrowych bloków korzystając z zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej.

– W projekcie naszej uchwały jest zapis ograniczający zabudowę wielorodzinną do dwóch kondygnacji i nałożenie na inwestora obowiązku budowy 1,5 miejsca parkingowego na jedno mieszkanie – mówi Anna Łęczycka.

Jednocześnie radni większością głosów zdjęli z porządku obrad projekt uchwały prezydenta dot. lokalnych standardów urbanistycznych. Tłumaczyli to tym, że projekt prezydenta zniesie projekt przygotowany przez mieszkańców.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?