SPIN

Radni powiedzieli „nie” ws. koncesji na alkohol

redakcja poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 13:50 Aktualnie, Siedlce

Na sesji miejskiej zaczęła się dyskusja o zmianach w liczbie koncesji na sprzedaż alkoholu. Wg. projektu prezydenta miałoby dojść do przesunięcia w limitach.

Limit zezwoleń dla sklepów miałby wynieść nie 130 (wszystkie są wykorzystane) jak teraz, a 140 – z kolei dla barów zamiast 70 – 60 (bo tam liczba jest niewykorzystana). Chodzi o sprzedaż wina.

Prezydent i urzędnicy argumentują zmiany tym, że powstaje coraz więcej sklepów, których właściciele występują o koncesje, poza tym wielu przedsiębiorcom już działającym kończą się zezwolenia.

Radni ostatecznie nie wyrazili na to zgody – 9 głosów „za”, 9 głosów „przeciw” i 3 wstrzymujące.

7 komentarzy

 1. max dodano 2 lata temu

  (…) radnych a po co złotówki w kasie miasta jak Sitnik ma rządzić wielki klan jak by rozpracowywal miejsko kase to wszystkie lapki byly by w górze bo tatko karze zobaczycie co bedzie z mostostalem

  • Siedlczanin dodano 2 lata temu

   Bardzo proszę, przetłumacz na język polski to co napisałeś …..

 2. ... dodano 2 lata temu

  I dobrze, że nie wydadzą więcej koncesji na sklepy monopolowe. Nieźle wymyślił sobie Prezydent S. SPORT ZAMKNĄĆ, kulturę zamknąć, zabrać pieniądze na zajęcia pozalekcyjne w szkołach. Bibliotece zabrać pieniądze i dać wszystkim alkohol w jak największej ilości. Czyli co? Takie myślenie? Ogłupić, uzależnić społeczeństwo od nałogów i będzie rządził 100 lat… Gdzieś to już widziałam. Dobrze że chociaż Radni się opamiętali . Wystarczy tych zabrudzonych, zaśmieconych chodników, trawników przed sklepami z alkoholem. Wystarczy tej młodzieży błąkajacej się bez celu w poszukiwaniu ciemnych miejsc gdzie można "flaszkę wychylać" bezkarnie, bo straż miejska ma to gdzieś i nie zagląda w ciemne miejsca. Reagują na staruszki jak coś nie tak. A porządek poza oświetleniem ich nie interesuje.

  • ...2 dodano 2 lata temu

   Ciekawe tylko za czyich rządów doprowadzobo do ogromnegeo deficytu łatanego emisjami obligacji, które spłacać będą nasze dzieci i wnuki.

   • .... dodano 2 lata temu

    Już nikt tych zblaziwanych słów o długu nie chcnie chce słuchać..daj sobie na wstrzymanie. Kampania wyborcza się skończyła skończyła. Teraz trzeba się wykazać ppomyslem i zaradnoscią a nie sloganami. To juto już było..

 3. Brawo! dodano 2 lata temu

  Jeśli w głosowaniu był remis to znaczy że przeważył głos Przewodniczącego Brawo! Dziękuje Radnym którzy "trzeźwo" myślą. Bardzo Was proszę skorzystajcie z nw. prawa:
  Rada gminy może ustalić, w drodze uchwały, ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22 a 6.
  Uzasadnienie: W budynku mieszkalnym jest sklep sprzedający alkohol czynny do 23. Cisza nocna w tym budynku obowiązuje od godz. 22 sic!

  • @Brawo dodano 2 lata temu

   Wiesz, że formalnie nie istnieje nic takiego jak cisza nocna?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?