SPIN

Dejan S był niepoczytalny

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 maja 2019, 10:54 Siedlce

Jest już opinia dotycząca zdrowia psychicznego Dejana S., którzy 1 kwietnia zaatakował byłego prezydenta Wojciecha Kudelskiego. Opinię sporządziło dwóch psychiatrów i biegły psycholog.

– Biegli po jednorazowym badaniu rozpoznali u podejrzanego chorobę psychiczną w postaci choroby afektywnej dwubiegunowej – mówi rzeczniczka prokuratury okręgowej Krystyna Gołąbek. – W chwili popełnienia zarzucanego czynu podejrzany miał całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia tego czynu i pokierowania swoim postępowaniem – dodaje.

W ocenie biegłych zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany może ponownie popełnić tego typu czyn.

– Taka okoliczność oznacza konieczność umieszczenia podejrzanego w zakładzie zamkniętym – tłumaczy rzeczniczka. – Z uwagi na taką treść opinii prokurator po wykonaniu innych zaplanowanych czynności skieruje do sądu okręgowego w Siedlcach wniosek o umorzenie śledztwa. Niepoczytalność podejrzanego jest okolicznością wyłączającą odpowiedzialność karną – dodaje.

Przypomnijmy były prezydent Siedlec został zaatakowany 1 kwietnia. Trafił do szpitala gdzie przeszedł operację . W tej chwili czuje się już dobrze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?