SPIN

Osiem nominacji LUZ-u na Mistrzostwa Świata i Europy

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 maja 2019, 07:43 Kultura

Od 26 do 28 kwietnia odbywały się w Ossie Krajowe Mistrzostwa IDO Modern, Ballet/Pointe – eliminacje Mistrzostw Europy i Świata International Dance Organization.

W Mistrzostwach wzięli udział tancerze z całej Polski. Nie zabrakło również reprezentacji Siedlec – Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ. Ponad 70-osobowa grupa tancerzy przygotowanych pod okiem Joanny Woszczyńskiej, zaprezentowała w Ossie jedenaście prezentacji choreograficznych, z czego aż 8 zakwalifikowało się na najwyższe rangą zawody taneczne – Mistrzostwa Europy i Świata. Współtwórcą choreografii zaprezentowanych w Ossie jest Bartek Woszczyński.

Komplet wyników:

2 miejsce i tytuł wicemistrzów Polski w mini formacjach modern dzieci do lat 11 – FTN LUZ Kids: Michalina Neścior, Maria Bruśniak, Zuzanna Sawicka, Dominika Tchórzewska, Lena Mazurek, Natalia Pędzik, Lena Rejenciak
2 miejsce i tytuł wicemistrzów Polski w formacjach baletowych dzieci do lat 11 – FTN LUZ Kids
2 miejsce i tytuł wicemistrzów Polski w duetach dzieci – Dominika Tchórzewska i Zuzanna Sawicka

3 miejsce w kat. formacje modern dzieci do lat 11 – FTN LUZ Kids
3 miejsce w kat. duety modern dzieci – Michalina Neścior i Maria Bruśniak

4 miejsce w kat. solo modern chłopcy 12-15 lat – Michał Lipka

5 miejsce w kat. formacje modern juniorzy 12-15 lat – FTN LUZ Juniorzy
5 miejsce w kat. formacje modern dorośli 16+ – ATT LUZ

6 miejsce w kat. mini formacje modern – FTN LUZ Juniorzy: Zofia Roman, Małgorzata Roman, Natalia Biernacka , Szymon Antosik, Michał Lipka, Maciej Kosyl

Ponadto wspaniale zaprezentowały się również startujące w Mistrzostwach po raz pierwszy: Wiktoria Prokurat (zajęła 26 lokatę na 67 startujących solistek w kat modern solo dorośli 16+) oraz juniorski duet Natalia Golec i Natalia Biernacka.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.