SPIN

Zbiórka w ramach akcji „SpoKREWnieni Służbą”

Aneta Borkowska wtorek, 7 maja 2019, 16:17 Społeczeństwo

W piątek (10 maja) w godz. 10.00-15.00 na placu gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach w ramach Jarmarku św. Stanisława odbędzie się zbiórka krwi organizowana przez 18 Dywizję Zmechanizowaną.

Na honorowych dawców będzie czekał specjalny autokar przystosowany do poboru krwi, tzw. „krwiobus” z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Zbiórka będzie prowadzona w ramach akcji „SpoKREWnieni Służbą” organizowanej wspólnie przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dodatkowo w sąsiedztwie krwiobusa będą rozstawione namioty promocyjne 18 Dywizji Zmechanizowanej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach oraz 53 Batalionu Lekkiej Piechoty z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przy namiotach goście będą mieli możliwość porozmawiania z żołnierzami o służbie wojskowej, zapoznania się ze sprzętem jakim dysponują wojska obrony terytorialnej oraz dowiedzieć się co zrobić aby zostać żołnierzem Wojska Polskiego.

autor: kpt. Przemysław Lipczyński, oficer prasowy 18 Dywizji Zmechanizowanej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?