SPIN

Klasa 3b zostanie w „Czwórce”

Aneta Borkowska środa, 29 maja 2019, 16:33 Aktualnie

Uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach zostaną w swojej szkole. Klasa miała być przeniesiona do „Dwójki” jednak radni podczas dzisiejszej sesji przychylili się do apeli rodziców.

Jak mówili opiekunowie w klasie jest kilkoro uczniów z trudnościami, a także pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej i zmiana środowiska nie byłaby dla nich dobra. Jak tłumaczyli „Czwórkę” wybrali świadomie i nie chcą, aby o przyszłości ich dzieci decydowali urzędnicy.

Dyskusja na ten temat podczas sesji trwała kilkadziesiąt minut.

Przypomnijmy, że przeniesienie to efekt reformy oświaty, która zakłada, że podstawówki powstałe na bazie wygaszanych gimnazjów muszą mieć osiem klas.

Komentarze (1)

  1. Niezależny dodano 3 lata temu

    Reforma oświaty i to, co dzieje się w naszym mieście w związku z nią, to porażka; radnych, władz miasta, nauczycieli, rodziców. Dobrego wyjścia nie ma. Naród już podziękował twórcy tego dzieła, czyli pani minister Zalewskiej. Aż strach pomyśleć, jak odwdzięczy się prezesowi Kaczyńskiemu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?