SPIN

Amfiteatr przechodzi do historii

Aneta Borkowska piątek, 7 czerwca 2019, 10:46 Siedlce

To zła wiadomość dla miłośników imprez pod chmurką. Siedlecki amfiteatr nie przeszedł kontroli nadzoru budowlanego i będzie zamknięty. Miejski Ośrodek Kultury nie ma wyjścia.

– Przyszedł ten moment, że trzeba podjąć taką decyzję. Niestety gołą ręką rozbierać wszystkie elementy drewniane i murowane, beton murszeje, rozpada się, nie mamy już do czego mocować ławek, przegniły listewki – przyznaje Mariusz Woszczyński, dyrektor MOK-u.

Obiekt wybudowano w 1965 roku i od tego czasu nie przeszedł kapitalnego remontu. W tym momencie zagraża bezpieczeństwu.

– Dużym problemem jest osuwanie się całej górnej skarpy, są tam pęknięcia, z roku na rok obserwujemy, że te murki się przechylają, to grozi zawaleniem – tłumaczy dyrektor. – Płyty chodnikowe są nierówne, w jednym miejscu zapadnięte, a w innym wypiętrzone. To zagraża bezpieczeństwu widzów, w przypadku ewakuacji byłby to gigantyczny problem – dodaje.

Inspektor zalecił Miejskiemu Ośrodkowi Kultury wykonanie wielu prac, na które nie ma pieniędzy. Szacunkowy koszt to ponad pół miliona złotych.

– Nie mamy takich środków, ale na pewno nie zostawimy amfiteatru. Będziemy na bieżąco kosić trawę, sprzątać czy łatać. Myślę jednak, że obiekt trzeba rozebrać. Potem będziemy zastanawiać się jak zdobyć fundusze na postawienie nowego – tłumaczy Woszczyński.

Jeszcze kilka lat temu amfiteatr w okresie letnim tętnił życiem. To tu były koncerty jackonaliowe, ogólnopolska noc kabaretowa czy imprezy MOK-u. Od kilku lat liczba chętnych do wynajęcia tego miejsca, właśnie ze względów bezpieczeństwa spadała.

10 komentarzy

 1. xd dodano 2 lata temu

  no kto by się spodziewał

  • Jonek dodano 2 lata temu

   Sypie się podlasie, teraz amfiteatr.
   Czas się ruszyć dyrektorze.

 2. Anonim dodano 2 lata temu

  No oni myślą ze to co komuna zbudowała to na wieki tak jak osiedla z wielkiej płyty. Może by tak coś oni teraz postawili

  • Anonim dodano 2 lata temu

   Ile jest ławek

 3. zradzili... dodano 2 lata temu

  Rządzili 3 kadencje. Oto obraz ich dokonań. Panie Niedziółka, który niedawno na sesji RM przy okazji uchwały "casus" Kudelski wychwalałeś dokonania rozwoju Miasta – co masz do powiedzenia w tej sprawie?????Magellan już na to nie wystarczył, a na utrzymanie stolców – tak.

 4. Ona dodano 2 lata temu

  Porażka! żeby w takich Siedlcach nie było miejsca na wydarzenia kulturalne dla siedlczan, no oczywiście wiadomo było zże powiedzą że pieniędzy nie ma, ciekawe tylko do kogo zamiast na remont lub nowy wybudować…do kogo trafią pieniądze … Wstyd!!! Weźcie się w garść! i za park też bo wstyd kogokolwiek zaprosić do Siedlec!

 5. Arms dodano 2 lata temu

  Teraz niech ARMS da głos na temat Placu Sikorskiego.

 6. jola dodano 2 lata temu

  Kurcze mać, to amfiteatry z czasów Cesarstwa Rzymskiego dłużej się trzymają !

 7. Nic dziwnego dodano 2 lata temu

  Jak patrzy się na inne to miasta to Siedlce już od kilkunastu lat praktycznie stoją w miejscu poza niektórymi inwestycjami. Szkoda tego miasta wybudowali centrum przesiadkowe dla PKS – bez dworca, a PKS nie chce się przenieść z centrum. Żal serce ściska co się od kilkunastu lat dzieje się w Siedlcach, ale może to się Siedlczanom podoba skoro 3 kadencje rządzili Ci sami ludzie i mały rozwój w porównaniu do innych miast podobnej wielkości.
  A do remontu nadaje się cały park, amfiteatr, centrum miasta też, przecież to wstyd, że Plac Sikorskiego wygląda w taki sposób, PKS w centrum też nie wygląda ciekawie

 8. Oko dodano 2 lata temu

  Jedyny park w mieście także powinien być zamknięty. Nikt nie panuje nad drzewostanem. Wejście tylko w kasku, na własną odpowiedzialność…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?