SPIN

Sukces nauczyciela fizyki

Aneta Borkowska wtorek, 25 czerwca 2019, 06:40 Siedlce

Nauczyciel fizyki z liceum Prusa Sławomir Miernicki zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez fundację New Space na scenariusz zajęć. I wygrał wyjazd na warsztaty w Grecji.

Scenariusz „Poznajemy gwiazdozbiory” jest już przygotowany pod nową podstawę programową, która wchodzi do szkół ponadpodstawowych od września. Są tam zagadnienia dotyczące obserwacji nieba i astronomii.

– Podczas lekcji uczniowie będą podzieleni na grupy wybierają dowolny gwiazdozbiór i spróbują odwzorować go na dużych plakatach zachowując skalę, proporcję i odległości. Po czym ułożą z niego sferę niebieską, czyli to co widzimy nocą na niebie – tłumaczy Miernicki. – Chcę aby młodzież poprzez aktywne działanie poznała gwiazdozbiory – dodaje.

Warsztaty w Grecji, czyli szkoła letnia „Poznawanie kosmosu w edukacji” zaczną się 30 czerwca i potrwają 5 dni. Miernicki spotka się tam z innymi nauczycielami z całej Europy.

– Z warsztatów mają powstać ogólnoeuropejskie standardy nauczania astronomii w szkołach. Mamy podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą – mówi nauczyciel.

Sławomir Miernicki to także założyciel Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz pomysłodawca i współzałożyciel planetarium „Niebo Prusa” w siedleckim liceum.

fot. Sławomir Miernicki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?