SPIN

II Dzień Muchawki oraz Big Jump

Aneta Borkowska czwartek, 4 lipca 2019, 07:56 Społeczeństwo

Polski Klub Ekologiczny Koło “Podlasie” w Siedlcach zaprasza 6 lipca (sobota) na II Dzień Muchawki oraz akcję Big Jump.

Odbędzie się piknik rodzinny na łące nad rzeką tuż za mostem. Imprezie towarzyszyć będzie kajakowy spływ, podczas którego chętni uczestnicy wezmą udział w sprzątaniu rzeki, a jest co sprzątać.

W czasie pikniku (godz. 14:30 do 15:30) odbędą się warsztaty botaniczne, które poprowadzi Elżbieta Celińska – oprócz poznawania roślin rosnących nad Muchawką przekaże uczestnikom tajniki prawidłowego wykonywania zielnika roślin i liści drzew.

Podczas II Dnia Muchawki ogłoszony zostanie także wakacyjny konkurs fotograficzny “Rowerowe selfi z Muchawką” promujący poznawanie lokalnej przyrody i aktywny tryb wypoczynku na jej łonie. Będzie także zabawa jaką jest opencaching/geocaching, czyli poszukiwanie ukrytych skrzynek. Odbędą się też zabawy i konkursy ekologiczne, których młodzi uczestnicy otrzymają drobne nagrody.

Kontynuacją działań dla Muchawki i innych akwenów będzie organizowane w Siedlcach od wielu lat co roku wydarzenie Big Jump. 14 lipca równo o godzinie 15. w hołdzie dla czystości i ochrony wód w Polsce i w całej Europie, wchodzimy do wody lub symbolicznie moczymy w niej nogę, rękę. Można zrobić to indywidualnie lub w grupie. Zbiórka przy brzegu Zalewu w okolicy Cichej Stanicy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Nasze Iganie oraz Polski Klub Ekologiczny Koło “Podlasie”.

fot. akcja Big Jump – archiwum

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?