SPIN

Urologia i chirurgia na najwyższym poziomie

Aneta Borkowska wtorek, 13 sierpnia 2019, 07:17 Siedlce

We wrześniu po gruntownym remoncie w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach oficjalnie do użytku oddane będą oddziały urologii i onkologii urologicznej oraz chirurgii ogólnej i naczyniowej.

– Prace trwały niemal rok, w tej chwili budowlańcy szlifują ostatnie rzeczy i trwa wyposażanie oddziałów – mówi prezes placówki Marcin Kulicki. – Firma wywiązała się z prac wzorowo i zgodnie z kontraktem do końca sierpnia mamy to zakończyć – dodaje.

To kapitalny remont, więc na oddziałach wszystko będzie nowe. Dodatkowo urologia powiększy się o ponad 60 metrów kwadratowych.

– Każdy pokój pacjenta będzie miał węzeł sanitarny, a więc komfort znacznie się poprawi. Personel będzie mieć do dyspozycji pokój do konferencji – mówi lekarz oddziału Piotr Kania. – Nowy i nowoczesny sprzęt spowoduje, że pacjent po operacji będzie na oddziale dwa dni, a nie tydzień czy dłużej jak wcześniej – dodaje.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej wykonuje rocznie ponad 300 dużych operacji onkologicznych, w tym usuwanie raka prostaty i nowotworów nerek.

Remont i wyposażenie oddziałów kosztował 12 milionów złotych. Ponad 10milionów to dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego i unijne.

Komentarze (1)

  1. 😭 dodano 2 lata temu

    Nic tylko chorowac

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?