SPIN

Wystawa malarstwa Joanny Błońskiej

Aneta Borkowska czwartek, 22 sierpnia 2019, 07:11 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 4 września o godz. 18. na otwarcie wystawy malarstwa Joanny Błońskiej „W poszukiwaniu tajemnicy prawdziwego piękna”.

Joanna Błońska – urodziła się w Piszu na Mazurach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wieloletni pracownik Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Jest kuratorem wielu wystaw m. in. Międzynarodowej wystawy „Opowiem ci o Bogu” (2010r.), pierwszej w Polsce wystawy zbiorowej „Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej” (2015r.), która prezentowana była m. in. W Galerii Narodowej Kordegarda, w Sejmie RP 2016r., w Parlamencie Europejskim w Brukseli 2017., w Muzeum Niepodległości w Warszawie 2018r. Otrzymała nagrodę w I Wystawie Konkursowej „Obraz z Mazowsza” w 2004r. Srebrny Medal Diecezji Drohiczyńskiej w 2005r., Medal BENEMERENTI przyznany przez Ojca św. Benedykta XVI na wniosek Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza w 2013r.

TAJEMNICA PIĘKNA – wystawa inspirowana jest Listem Apostolskim Ojca Świętego Jana Pawła II do Artystów „… niech wasza sztuka przyczynia się do upowszechniania prawdziwego piękna, które będzie niejako echem obecności Ducha Bożego i dzięki temu przekształci materię, otwierając umysły na rzeczywistość wieczną”. Istota prawdziwego piękna tkwi w prawdzie. A prawda to nie tylko rzeczywistość materialna, ale także rzeczywistość transcendentna. Rzeczywistość, która odpowiada na pytania: Kim jesteśmy ?, Dokąd zmierzamy? I inne pytania , które w związku z tym powinniśmy sobie zadawać. Piękno jest prawdą i dobrem. Dobro jest pięknem i prawdą. Prawda jest pięknem i dobrem. Wzajemna korelacja tych pojęć jest nierozerwalna. Między tymi wartościami winna być harmonia, która wprowadza w nasze życie ład, a wraz z nim radość, miłość i pokój.

Wystawa jest poszukiwaniem tajemnicy prawdziwego piękna – jest odpowiedzią na List Ojca św. Jana Pawła.

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.