SPIN

Plogging w Siedlcach po raz drugi

Aneta Borkowska wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:33 Społeczeństwo

Zakład Utylizacji Odpadów zaprasza wszystkich mieszkańców Siedlce i okolic do wzięcia udziału w wydarzeniu „Plogging Siedlce”, które odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 10.00 w Lesie Sekulskim, przy ulicy Poziomkowej w Siedlcach.

Termin plogging pochodzi ze Szwecji. To połączenie słów „jogging” oraz szwedzkiego „plocka upp”, czyli podnosić. Ta dyscyplina sportu – połączenie miłego z pożytecznym, czyli biegania ze sprzątaniem – jest coraz bardziej popularna w Skandynawii, znalazła też wielu sympatyków na całym świecie. Dziś można spotkać ploggersów wszędzie – od Berlina przez Paryż, Moskwę, po Nowy Jork. Plogging łączy w sobie sport i rekreację z pracą na rzecz ochrony środowiska.

Dlatego chcemy zaszczepić w mieszkańcach ten nowy trend. Wychodzimy z założenia, że jeśli nasza okolica jest zaśmiecona – pozostanie zaśmiecona. Jeśli zaś ją posprzątamy, to także innym będzie zależało, by taka właśnie pozostała. Mamy nadzieję, że „Plogging Siedlce” to tylko bodziec, który poruszy naszą społeczność i idea ploggingu na stałe wpisze się w kalendarz codziennych treningów.

Pierwsza edycja naszej imprezy okazała się strzałem w dziesiątkę. Kilkadziesiąt uczestników uzbierało ponad tonę różnego rodzaju odpadów.

Jesteśmy przekonani, że organizacja tego wydarzenia pozwoli osiągnąć zamierzony efekt ekologiczny.

reklama ZOU Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.