SPIN

Premiera questu „Wojenne losy”

Aneta Borkowska wtorek, 27 sierpnia 2019, 07:47 Społeczeństwo

Przewodnicy siedleccy zapraszają 1 września (niedziela) o godz. 11. na quest „Wojenne losy”. Start spod Muzeum Regionalne w Siedlcach.

Co to takiego quest?

To nowa forma zwiedzania, która łączy elementy harcerskich podchodów i gier terenowych. Celem jest przejście nieoznakowanego szlaku, wytyczonego jedynie treścią wierszowanego tekstu, który należy śledzić, jednocześnie rozwiązując zawarte w nich zagadki, o różnym stopniu trudności. Zwieńczeniem zabawy jest odkrycie hasła przewodniego trasy oraz… odnalezienie skarbu!

To zabawa dla wszystkich bez względu na wiek, zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych rodzin.

Trasa prowadzić będzie szlakiem „Wojennych losów” – miejsc związanych z wydarzeniami z okresu II wojny światowej w Siedlcach.

Premiera odbędzie się w historycznym budynku siedleckiego „Starego” ratusza, zwyczajowo nazywanego „Jackiem”, przy ul. Piłsudskiego 1 w Siedlcach.

W programie premiery questu m. in.:

  • prezentacja multimedialna Sławomira Kordaczuka, na temat mało znanych faktów dotyczących przebiegu II wojny światowej pt. „Siedlce w latach II wojny światowej”;
  • prezentacja zasad zabawy oraz przejście nową trasą turystyczną po Siedlcach – pętla ok. 5 km – karta questowa do gry zapewniona przez organizatorów;
  • rozwiązywanie zagadek i odkrycie skarbu!
  • dla każdego uczestnika herbata, kawa – poczęstunek przygotowany przez Muzeum Regionalne w Siedlcach oraz Przewodników siedleckich (autorów questu i organizatorów premiery), a także pamiątkowa reweneta.
  • nagrody – niespodzianki!

Czas trwania: ok. 3-4 godz. Przydadzą się wygodne buty 🙂

Rejestracja TUTAJ

Udział jest całkowicie bezpłatny!

źródło: Przewodnicy siedleccy

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?