SPIN

Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

Aneta Borkowska niedziela, 15 września 2019, 18:54 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 września (czwartek) o godz. 8.30, 9.30 i 10.30 do Sali Białej na koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”.

Spotkania z muzyką. Małe filharmonie to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 26 września odbędzie się pierwszy koncert z cyklu pt. Pod niebem Paryża.

Muzyka francuska zawsze ujmowała słuchaczy swoim wyjątkowym urokiem, lekkością, elegancją i wdziękiem. Zawsze też odznaczała się szczególną dbałością o bogatą, wysmakowaną kolorystykę dźwiękową. Wydaje się, że brzmienie fletu, akordeonu i perkusji dobrze współgra z jej charakterem, dlatego te trzy instrumenty posłużą nam do prezentacji dorobku francuskich kompozytorów. Flet i akordeon należą do rodziny instrumentów dętych, która we Francji cieszy się szczególnymi względami. Usłyszymy je zarówno w muzyce dawnej, w której akordeon zastąpi organy, jak i w utworach współczesnych, posługujących się nowym językiem dźwiękowym. Znakomicie potrafi go wyrazić perkusja, która często służy artystycznym eksperymentom i fascynuje różnorodnością brzmienia.

Dzieci zabierzemy na przechadzkę po stolicy Francji. Przy dźwiękach muzyki z różnych epok będziemy spacerowali po bulwarach nad Sekwaną, starych zaułkach miasta, a także odwiedzimy nowoczesną dzielnicę La Defence, zwaną „paryskim Manhattanem”. Pod niebem Paryża z pewnością spotkamy wielu dobrych znajomych.

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch. Liczba miejsc ograniczona!!!

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
24 października 2019: Spokojnie, to tylko rock’n’roll
7 listopada 2019: Chopin – poeta fortepianu/Poznajcie Fryderyka
12 grudnia 2019: Dworskie fanfary i inne czary
23 stycznia 2020: W kręgu muzyki latynoamerykańskiej/Skąd pochodzisz, melodio?
6 lutego 2020: Instrumenty Paganiniego/Strunowe fantazje
19 marca 2020: Kunszt dawnego tańca – barok/Na dworze Króla Słońce
23 kwietnia 2020: Muzyczne portrety – Marek Grechuta/Historie pisane dźwiękami
21 maja 2020: W stronę Nowego Świata/Opowiem Ci bajkę…
18 czerwca 2020: W. A. Mozart – Bastien i Bastienne. Przedstawienie operowe w kostiumach

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.