SPIN

Poprawi się jakość leczenia

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 września 2019, 14:52 Siedlce

Poprawi się jakość leczenia, a także zmniejszy średnia liczba dni hospitalizacji. Dwa oddziały Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach – Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Urologii i Onkologii Urologicznej przeszły gruntowną modernizację.

Po remoncie pomieszczenia oddziałowe są przestronne, a pokoje pacjentów wyposażono w łazienki. Zastosowano wentylację mechaniczną pozwalającą na właściwą wymianę powietrza w pomieszczeniach oraz utrzymanie optymalnej temperatury. Wymieniono łóżka szpitalne oraz wyposażenie meblowe. Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje obecnie 33 łóżkami, natomiast Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej – 28. Zakupiono wysokiej klasy aparaturę medyczną, stwarzając warunki do zastosowania nowoczesnych technik diagnostycznych i leczenia.

Siedlecki szpital wzbogacił się również o nowoczesną pracownię leku cytostatycznego z pierwszym w Polsce cytorobotem Kiro Grifols z systemem Kiro Oncology. Sprzęt przeznaczony jest do sporządzania złożonych preparatów sterylnych leków onkologicznych, w tym leków do chemioterapii i leków biologicznych. Urządzenie składa się z dwóch zrobotyzowanych ramion, które jednocześnie wykonują odrębne zadania.

Z kolei zakład radioterapii wyposażono w nowoczesny sprzęt. Są to między innymi: najnowszej generacji akcelerator wysokoenergetyczny i aparaty do brachyterapii, tomograf komputerowy 64 rzędowy, rezonans magnetyczny 1,5 teslowy, pozytonowa tomografia emisyjna (PET-CT), kardiomonitor i ultrasonograf.

Wartość wszystkich inwestycji to ponad 65 mln zł, z czego ponad 48,8 mln zł stanowiły środki unijne, a blisko 17 mln zł przekazał na ten cel samorząd Mazowsza.

źródło oraz zdjęcia: Biuro Prasowe, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

4 komentarze

 1. oki dodano 2 lata temu

  Patrzcie jak domorosłe politikery przed wyborami lazły przed szkło jak muchy do qufna

 2. Mariana dodano 2 lata temu

  Co tam robiła przed wyborami Gasiuk, jaki jej wkład w poprawę warunków leczenia.Nic poza krzykiem i potokiem słów.

 3. Tfu dodano 2 lata temu

  Totalne dno Polski typowy Kogel-Mogel

 4. Oacjentka onkologiczna dodano 2 lata temu

  A ja się cieszę, że nowoczesny sprzęt zawitał do Siedleckiego Szpitala. Oby go więcej przybywało.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?