SPIN

„Ekonomik” zwycięzcą konkursu „Filary Ubezpieczeń”

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 września 2019, 14:54 Siedlce

Podczas inauguracji Tygodnia Przedsiębiorcy w Warszawie wyróżniono trzy placówki edukacyjne z terenu całego kraju. Wśród nich znalazł się siedlecki „Ekonomik”.

Wręczono specjalne nagrody dla firm i szkół, które znacząco wyróżniają się w działaniach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jedną z kategorii była „Nadzieja ubezpieczeń”. Nagroda przypadła trzem szkołom, które najbardziej angażują się w programy edukacyjne. Wyróżnienie trafiło m.in. do siedleckiego Ekonomika, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Członkowie kapituły konkursu, a byli nimi przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw, docenili duże zaangażowanie szkoły w wiele projektów promujących wiedzę o systemie ubezpieczeń społecznych, m.in. w „Lekcje z ZUS”. Ponadto siedlecki ZUS i szkołę łączy specjalne porozumienie o współpracy. Partnerzy zapewnili się w nim o wzajemnej pomocy merytorycznej i udziale we wspólnych przedsięwzięciach. W Ekonomiku działa np. klasa technik rachunkowości, której patronuje ZUS. Jej uczniowie mają pełny dostęp do warsztatów, szkoleń i praktyk organizowanych przez Zakład. Współpraca daje szansę na znaczący wzrost poziomu świadomości młodych ludzi na temat ubezpieczeń społecznych i ich roli w codziennym życiu.

Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?