SPIN

Spektakl „Dzieci Powstania 44”

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 września 2019, 07:58 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 3 października (czwartek) o godz. 9.30, 11.30 i 19. do sali „Podlasie” na spektakl „Dzieci Powstania 44” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

Cały dochód ze spektakli będzie przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci

Spektakl Dzieci Powstania ’44 to widowisko musicalowe przenoszące widza w świat dzieci, którym wojna brutalnie przerwała dzieciństwo. Spektakl został stworzony z serca i z wielkim sercem jest tańczony przez dzieci.

Inspiracją dla autorki były prawdziwe historie i wspomnienia z Powstania Warszawskiego. To kontrowersyjne przedstawienie wojny, widzianej oczami dziecka oraz współczesnej trzynastoletniej dziewczynki, ukazane za pomocą tańca współczesnego i piosenek walczącej Warszawy. Sceny spektaklu zmieniają się jak w kalejdoskopie, obrazując całe spektrum dramatu młodych ludzi i towarzyszących im emocji.

Obsadę spektaklu stanowi kilkudziesięcioosobowa grupa utalentowanych tancerzy, aktorów i wokalistów Alternatywnego Teatru Tańca LUZ w wieku 8-18 lat, którzy doskonale wcielają się w role małych bohaterów z Powstania.

Choreograf i autorka spektaklu, Joanna Woszczyńska, scenariusz oparła na prawdziwych wspomnieniach dzieci z książek Jerzego Mireckiego pt. Dzieci ’44, Joanny Papuzińskiej pt. Asiunia i Bogumiła Janusza Żórawskiego pt. Kamienie też czasem płaczą. Dzięki wspaniałej choreografii, której towarzyszą również piosenki przygotowane pod fachowym okiem Adriany Pogody-Kołodziejak, spektakl trafia do serca widza w każdym wieku oraz skłania i pobudza do refleksji.

Patronat honorowy: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania Warszawskiego 1944.

Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.