SPIN

Koncert „Polska i Ukraina takie same hołubce wycina”

Aneta Borkowska czwartek, 10 października 2019, 09:18 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 18 października (piątek) o godz. 18.30 do sali „Podlasie” na koncert „Polska i Ukraina takie same hołubce wycina” w wykonaniu ZPiT ZS „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz i ZTL „Jawor”.

Koncert będzie podsumowaniem międzynarodowego projektu Polska i Ukraina takie same hołubce wycina. Weźmie w nim udział w sumie siedemdziesiąt osób – młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. A. Siwkiewicz oraz członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Jawor” z Berdyczowa – ukraińskiego miasta, od wielu lat będącego miastem partnerskim Siedlec.

Młodzi artyści spotkają się realizując projekt Narodowego Centrum Kultury pn. „Polsko-ukraińska wymiana młodzieży”. W ramach projektu na kilkudniowych warsztatach wzajemnie zapoznawać się będą z historią i współczesnością swoich ojczyzn. Przygotują tańce i pieśni z kraju partnerskiego. Efekty warsztatów pokażą podczas koncertu w sali widowiskowej „Podlasie” 18 października.

W ramach projektu „Chodowiacy”, przez jedną noc, będą gościć koleżanki i kolegów z Ukrainy w swoich domach oraz towarzyszyć gościom w trakcie zwiedzania Siedlec.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.