SPIN

PiS wygrywa w naszym regionie

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 października 2019, 07:59 Aktualnie, Siedlce

Znamy cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych w okręgu siedlecko – ostrołęckim. Głosy zliczone z ponad połowy komisji wyborczych wskazują na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości.

mieszkania_siedlce

Na PiS głosowało niemal 67 procent wyborców. Na drugimi miejscu Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem powyżej 12 procent, a na trzecim miejscu Koalicja Obywatelska – nieco ponad 9 procent oddanych głosów.

Senat: po zliczeniu głosów z ponad 70 procent komisji wynika, że w okręgu nr 48 zwycięzcą jest kandydat PiS obecny senator Waldemar Kraska – głos oddało na niego ponad 65 proc. głosujących. Na kandydatkę PSL Janinę Orzełowską zagłosowało niecałe 35 procent.

AKTUALIZACJA godz. 8.20: Na ten moment PiS wprowadza 10 posłów do Sejmu.

AKTUALIZACJA: godz. 10: Na ten moment PiS ma 9 mandatów, KO 2 oraz PSL 1. Zliczono w tej chwili 89,07 % głosów. Najwięcej głosów z PiS zdobył Krzysztof Tchórzewski, z KO Kamila Gasiuk-Pihowicz, a z PSL Marek Sawicki.

Gdyby wyniki utrzymały się w tej proporcji do końca to do sejmu z partii PiS weszliby: Krzysztof Tchórzewski, Henryk Kowalczyk, Daniel Milewski, Arkadiusz Czartoryski, Teresa Wargocka, Marek Zagórski, Grzegorz Woźniak, Maria Siarkowska oraz Maciej Górski. Z Koalicji Obywatelskiej – Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Czesław Mroczek, a z PSL – Marek Sawicki.

AKTUALIZACJA godz. 12. – po zliczeniu głosów z 790 komisji (wszystkich jest 814) wyniki przedstawiają się następująco: na PiS zagłosowało 263 053 osób, na KO – 60 802, na PSL – 51 107, Konfederację – 28 467, SLD – 27 751.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?