SPIN

Caritas zaprasza do konkursów

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 października 2019, 14:15 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy patriotyczne „PATRIOTA 2019”: fotograficzny i pieśni patriotycznej dla szkół. Do wygrania są cenne nagrody.

Organizatorem jest Caritas Diecezji Siedleckiej, a konkurs współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Siedlce w ramach realizacji zadania publicznego pt. „PATRIOTA”. Dzięki udziałowi w konkursie w uczestnikach obudzi się poczucie tożsamości patriotycznej, ponadto młodzi artyści zostaną docenieni za swój talent, nauczą się wyrażać siebie poprzez sztukę – śpiew i fotografię.

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół „PATRIOTA 2019”

Konkurs adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu diecezji siedleckiej. Składa się z dwóch etapów: szkolnego i diecezjalnego. Etap szkoły zostaje przeprowadzony we własnym zakresie na terenie szkoły, po czym szkoła typuje jedną drużynę jako swoich reprezentantów do etapu diecezjalnego. Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach wiekowych: Przedszkole i klasy 1-3 Szkoły Podstawowej; Szkoła Podstawowa klasy IV-VIII; Szkoła średnia.

Aby wziąć udział w konkursie szkoła zgłasza do Organizatora pełną listę uczestników biorących udział w etapie diecezjalnym do 6 listopada do godziny 16. na adres e-mail: skc.siedlce@caritas.pl lub na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce z dopiskiem PATRIOTA – decyduje data dostarczenia zgłoszenia.

W etapie diecezjalnym każda szkoła będzie mogła zaprezentować tylko jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną z zastrzeżeniem, że wykonywany utwór, jaki zgłaszają szkoły, nie może się powtarzać (o wykonywanym utworze decyduje kolejność zgłoszeń). Etap diecezjalny i finał konkursu odbędzie się 13 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Do wygrania są nagrody w postaci bonów (mogą być wykorzystane przez szkołę tylko na zakup i wyposażenie klasopracowni, wg zapotrzebowania danej placówki) o wartości: I miejsce – 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł.

Konkurs Fotograficzny „PATRIOTA 2019”

Konkurs jest szczególnie adresowany do mieszkańców Miasta Siedlce, ale mogą w nim brać udział też inni mieszkańcy całej diecezji siedleckiej.

Polega on na wykonaniu fotografii ukazującej miłość do Ojczyzny – interpretacja głównego założenia jest oczywiście dowolna i zależy od kreatywności fotografa. Na konkurs można przekazać tylko jedną fotografię i musi być ona wykonana przez osobę zgłaszającą się do konkursu. Zdjęcie należy przesłać w wersji elektronicznej do 7 listopada do godz. 16. na adres e-mail: skc.siedlce@caritas.pl podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i nr telefonu. Konkurs fotograficzny zostanie rozstrzygnięty 13 listopada.

Do wygrania są nagrody w postaci bonów (z przeznaczeniem na sprzęt elektroniczny, RTV, AGD, komputerowy) o wartości: I miejsce – 1000zł, II miejsce – 400zł, III miejsce – 100zł. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. widać na plakacie dodano 2 lata temu

    Pani Anno N. patriotyzm już widać na zamieszczonym plakacie. Powinien wygrać.

    Do zdjęcia załączyć zaświadczenia chrztu, bierzmowania, ślubu?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?