SPIN

Caritas zaprasza do konkursów

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 października 2019, 14:15 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy patriotyczne „PATRIOTA 2019”: fotograficzny i pieśni patriotycznej dla szkół. Do wygrania są cenne nagrody.

Organizatorem jest Caritas Diecezji Siedleckiej, a konkurs współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Siedlce w ramach realizacji zadania publicznego pt. „PATRIOTA”. Dzięki udziałowi w konkursie w uczestnikach obudzi się poczucie tożsamości patriotycznej, ponadto młodzi artyści zostaną docenieni za swój talent, nauczą się wyrażać siebie poprzez sztukę – śpiew i fotografię.

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół „PATRIOTA 2019”

Konkurs adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu diecezji siedleckiej. Składa się z dwóch etapów: szkolnego i diecezjalnego. Etap szkoły zostaje przeprowadzony we własnym zakresie na terenie szkoły, po czym szkoła typuje jedną drużynę jako swoich reprezentantów do etapu diecezjalnego. Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach wiekowych: Przedszkole i klasy 1-3 Szkoły Podstawowej; Szkoła Podstawowa klasy IV-VIII; Szkoła średnia.

Aby wziąć udział w konkursie szkoła zgłasza do Organizatora pełną listę uczestników biorących udział w etapie diecezjalnym do 6 listopada do godziny 16. na adres e-mail: skc.siedlce@caritas.pl lub na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce z dopiskiem PATRIOTA – decyduje data dostarczenia zgłoszenia.

W etapie diecezjalnym każda szkoła będzie mogła zaprezentować tylko jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną z zastrzeżeniem, że wykonywany utwór, jaki zgłaszają szkoły, nie może się powtarzać (o wykonywanym utworze decyduje kolejność zgłoszeń). Etap diecezjalny i finał konkursu odbędzie się 13 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Do wygrania są nagrody w postaci bonów (mogą być wykorzystane przez szkołę tylko na zakup i wyposażenie klasopracowni, wg zapotrzebowania danej placówki) o wartości: I miejsce – 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł.

Konkurs Fotograficzny „PATRIOTA 2019”

Konkurs jest szczególnie adresowany do mieszkańców Miasta Siedlce, ale mogą w nim brać udział też inni mieszkańcy całej diecezji siedleckiej.

Polega on na wykonaniu fotografii ukazującej miłość do Ojczyzny – interpretacja głównego założenia jest oczywiście dowolna i zależy od kreatywności fotografa. Na konkurs można przekazać tylko jedną fotografię i musi być ona wykonana przez osobę zgłaszającą się do konkursu. Zdjęcie należy przesłać w wersji elektronicznej do 7 listopada do godz. 16. na adres e-mail: skc.siedlce@caritas.pl podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i nr telefonu. Konkurs fotograficzny zostanie rozstrzygnięty 13 listopada.

Do wygrania są nagrody w postaci bonów (z przeznaczeniem na sprzęt elektroniczny, RTV, AGD, komputerowy) o wartości: I miejsce – 1000zł, II miejsce – 400zł, III miejsce – 100zł. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. widać na plakacie dodano 10 miesięcy temu

    Pani Anno N. patriotyzm już widać na zamieszczonym plakacie. Powinien wygrać.

    Do zdjęcia załączyć zaświadczenia chrztu, bierzmowania, ślubu?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?