SPIN

Siedlecki Dzień Seniora

Aneta Borkowska środa, 23 października 2019, 15:34 Społeczeństwo

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” – to hasło tegorocznej edycji Dnia Seniora. ZUS i siedlecki Ekonomik zapraszają 25 października do udziału w atrakcjach.

Będzie mowa o tym, jak działa przyjmowanie wezwań i wysyłanie w teren ratowników medycznych, ale także o bezpieczeństwie finansowym seniorów i zapobieganiu pożarom w mieszkaniach. Uczestnicy usłyszą również o najważniejszych zmianach w przepisach emerytalno-rentowych oraz korzyściach wynikających z posiadania konta w banku. Uczniowie Ekonomika udzielą też osobom starszym dobrych porad o bezpieczeństwie. Opowiedzą przy tym o swoim autorskim projekcie „Olabogababciu”, którego celem jest m.in. informowanie seniorów o potencjalnych oszustwach i wyłudzeniach. Spotkanie zakończy się poczęstunkiem.

Seniorze! Jeśli chcesz spędzić dzień miło i pożytecznie, to skorzystaj z zaproszenia. Start już 25 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Siedlce, ul. Krystyny Osińskiej 8).

Harmonogram:
godz. 10 –10.15 – powitanie i otwarcie
godz. 10.15 – 10.35 – Emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)
godz. 10.35 – 11. – Bezpieczeństwo finansowe seniorów (Komenda Miejska Policji)
godz. 11– 11.20 – „Olabogababciu” – porady o bezpieczeństwie (uczniowie ZSP nr 2)
godz. 11.20 – 11.40 – Organizacja Systemu Ratownictwa Medycznego. Zasady przyjmowania wezwań i dysponowania Zespołów Ratownictwa Medycznego (Centrum Dyspozytorskie Ratownictwa Medycznego w Siedlcach)
godz. 11.40 – 12. – Bezpieczny senior – bezpieczeństwo pożarowe w mieszkaniu (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej)
godz. 12–12.20 – Bezpieczne bankowanie (Bank Pocztowy)
godz. 12.20 – 12.50 – poczęstunek

źródło: Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?