SPIN

Filmowe rekolekcje: „Nieplanowane”

Aneta Borkowska czwartek, 24 października 2019, 14:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

NoveKino Siedlce zaprasza 5 listopada na kolejną odsłonę cyklu Filmowych Rekolekcji. Tym razem będzie można zobaczyć dramat „Nieplanowane”.

Film – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowy, a nawet rewolucyjny! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Film opowiada historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

Reżyseria: Chuck Konzelman, Cary Solomon / Scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon / Gatunek: dramat / Kraj produkcji: USA / Rok produkcji: 2019 / Czas trwania: 106 minut / Obsada: Ashley Bratcher, Brooks Ryan, Robia LaMorte, Jared Lotz, Emma Elle Roberts, Robin DeMarco, Robert Thomason

reklama NoveKino Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.