SPIN

Tęczowego Piątku w „Prusie” nie będzie, ale…

Aneta Borkowska czwartek, 24 października 2019, 11:10 Siedlce

Uczniowie LO im. B. Prusia chcieli jutro (25 października) w ramach ogólnopolskiego tęczowego piątku pokazać tym należącym do tęczowej mniejszości, że nie są sami.

W szkole w godzinach 10:30-13:20 w czytelni szkolnej miało odbyć się spotkanie z przedstawicielami mniejszości LGBT+ w placówce. Ostatecznie dyrekcja zabroniła tej inicjatywy.

Poniżej oświadczenie organizatora.

Tym razem przychodzę z informacjami dość przykrymi. Sprawa została rozdmuchana – media, kuratorium, biskup (śmieszne). Z powodu ciągłego nękania dyrekcji zostaliśmy zmuszeni do odwołania piątkowego spotkania.
TĘCZOWY PIĄTEK DALEJ SIĘ DZIEJE! My oraz Rzecznik Praw Obywatelskich (zachęcamy do przeczytania jego oświadczenia) wiemy, że nagonka na mniejszości jest bezprawna i zła. ZACHĘCAMY JESZCZE SILNIEJ DO UBRANIA JUTRO TĘCZOWYCH ELEMENTÓW DLA OKAZANIA WSPARCIA. POKAŻMY, ŻE JEST NAS WIĘCEJ. Nie ma naszej zgody na zmuszanie kogokolwiek do ukrywania się.
Pamiętajcie – każdy z Was ma prawo do bycia sobą. Gwarantuje to Konstytucja, a w Prusie gwarantuje to również status szkoły.

źródło: Tęczowy piątek w Prusie (facebook)

16 komentarzy

 1. nie dla tego typu pomysłów dodano 2 lata temu

  George Michael powiedział, że został świadomy tego, że jest homoseksualistą w wieku 26 lat. Więc o czym jest mowa? Nastoletni homoseksualiści to mit. Tego się jest pewnym, gdy się jest w pełni dorosłym.

  • Janek dodano 2 lata temu

   A nie nooo, jak George tak powiedział, to nie może być inaczej! Na pewno młodym się tylko wydaje co czują i kim są!
   No bo przecież George!

 2. kształtowanie tożsamości to proces dodano 2 lata temu

  Kształtowanie się tożsamości to proces, a nie jakiś tryb, który włącza się w dorosłości. Proszę zajrzeć do literatury pedagogicznej albo psychologicznej i zobaczyć sobie, że okres liceum może być już okresem, gdzie krystalizuje się ta świadomość. Nastoletni jak najbardziej mogą mieć już pewność kim są.

 3. matka dodano 2 lata temu

  Podobno homoseksualistów jest ok 1 %, ale w szkołach np w USA homoseksualizm deklaruje ok 10-15%uczniow. To,że młodzież ma problem , tożsamością ma związek z promowaniem zachowań homoseksualnuch i przekonywaniem młodzieży,że swoją orientację powinni deklarować wcześniej niz zakończy się proces psychicznego dojrzewania. Dlatego wciąganie dzieciaków w walkę ideologiczną robi im wielką, często nieodwracalną krzywdę.

  • Anna dodano 2 lata temu

   Co za brednie. Droga matko najwyraźniej Tobie na drodze dojrzewania zabrakło edukacji.
   Proszę mi wyjaśnić co to jest promowanie zachowań homoseksualnych???? Promować to można lakier do paznokci.

   • komar dodano 2 lata temu

    Promować (za SJP): czynić coś powszechnym, popularnym; upowszechniać, rozpowszechniać, popularyzować, propagować . Lakier do paznokci już jest powszechny. Miejmy nadzieję, że homoseksualizm powszechny się nigdy nie stanie.

    • Anna dodano 2 lata temu

     A ja się zapytałam co to jest promowanie homoseksualizmu, a nie definicję słowa promować. Jak widać czytanie ze zrozumieniem jest w dzisiejszych czasach ciężkie.

     • Piotr dodano 2 lata temu

      Anna ma problem ze zrozumieniem ludzi myślących normalnie. Ale to jej problem. A przyczyną może być właśnie promowanie lgbt i tym podobnych ideologi. Toleruję jej poglądy i na tym koniec.

     • do Anna dodano 2 lata temu

      Kobieto! Robisz ludziom zarzuty, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem, a sama nie rozumiesz tego co oni piszą. Dla mnie i pewnie dla normalnej większości komentarze "matki" czy "komara" świadczą, że mają swoje poglądy i rozumieją to co przeczytali. Robisz zarzuty o brakach w edukacji, a najwyraźniej sama je masz, albo nie potrafisz przeczytać krótkiego tekstu ze zrozumieniem. Spróbuj, wej głęboki oddech (może nawet kilka) skoncentruj się i czytaj. To nie boli.

 4. komar dodano 2 lata temu

  Czemu kuratorium nie jest śmieszne, a biskup jest śmieszny?

  • DAR dodano 2 lata temu

   dlatego, że konstytucja gwarantuje nam pańswo świeckie i ta szkola nie jest szkołą prowadzoną przez kościół

 5. kormoran dodano 2 lata temu

  Powołujecie się na Rzecznika Praw Obywatelskich, a czemu nie powołują się na Rzecznika Praw Dziecka? Bo niewygodnie? Cytuję: "Szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją Tęczowego Piątku"

 6. Konserwatysta dodano 2 lata temu

  Anomalia w świecie przyrody się zdarzają i nikt z tym nie walczy, nie neguje, jest to akceptowane i tolerowane. Tak samo w świecie tzw Lgbt i co tam jeszcze jest, jest to środowisko tolerowane i akceptowane ale już wychodzenie do społeczeństwa i promowanie zachowań, które należą do spraw prywatnych, intymnych , jest to zachowanie przeciw wartościom ludzkim i naszej cywilizacji łacińskiej. Antywartości promowane przez to środowisko narzuca społeczeństwu swoje myślenie a jakakolwiek reakcja jest pojmowana jako dyskryminacja , homofobia itd. Mamy demokracje, mamy prawo które broni demokracji, a demokracja to rządy większościowe. Dlaczego mniejszości , jakiś mikro promil ma rządzić większością, narzucać swoją wolę??😀 W liceum są osoby które zmieniły płeć. Dlaczego nikt się nie zajmie temat skąd są pozyskane środki na tego typu zabieg?? To nie tylko operacja plastyczna ale długotrwałe faszerowanie się środkami chemicznymi zmieniające psychikę, osobowość… Dlaczego szkoła nie reaguje jeżeli ktoś ma problem z płciowością, seksualnością, zatraceniem osobowości??? I tak na zakończenie taki prawdziwy żart, czy jak chłopiec naogląda się batmana i będzie chciał skoczyć z dachu, to będziemy go chronić i leczyć jego skrzydła czy głowę- psychikę ?? Pomyślmy i przejrzyjmy co się tak na prawdę dzieje ….

  • Anna dodano 2 lata temu

   Ale kto Pani narzuca myślenie i jakie? I jak chcą rządzić? Bo czytam tylko pier…nie za przeproszeniem ale nigdzie nie widzę konkretów.
   A jestem np za powszechną aborcją, ale sama wątpię bym jej kiedyś dokonała. Ale w ten sposób nie narzucam mojego myślenia innym. Każdy myśli sam i ma prawo żyć tak jak chce i mieć takie same prawa. Jeśli mi np religia czegoś zabrania (choć ja jestem ateistką) to tego czegoś nie robię, ale nie nakazuję tego nie robić innym, którzy nie są mną.

  • obserwator II. dodano 2 lata temu

   Dlaczego szkoła nie może być wolna od ideologi kościelnej,która otumania ludzkość już od setek lat a wystarczy przyjżeć się trochę dokładniej dostojnikom kościelnym i widać co wyprawiają a tłumaczenie rzecznika praw dziecka to już całkiem ideologia kościelna.Rzecznik Praw Dziecka wcale nie dba o dzieci a tylko o ideologię kościelną no cóż pomyłki się zdarzają szczególnie tej ekipie rządowej.Nie mam zamiaru obrazać niczyich uczuć religijnych ale wiem co sam przechodziłem z kościelnymi dobrodziejami i na co ich stać i dużo nie wychodzi na zewnątrz.

 7. DAR dodano 2 lata temu

  a o jakim narzucaniu woli mowisz? bo dla mnie narzucanie woli to to co ty piszesz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?