SPIN

Ruszyły prace w parku „Aleksandria”

Aneta Borkowska piątek, 25 października 2019, 12:25 Siedlce

Ruszyła realizacja I etapu rewitalizacji Parku „Aleksandria”. Obecnie trwają prace przy budowie nowej alejki od wejścia przy pałacu Ogińskich, wzdłuż ulicy Konarskiego i Prusa aż do Wiszniewskiego.

– Zdecydowaliśmy się na zrobienie zmian jeżeli chodzi o nawierzchnię alejki. Wcześniej była planowana z kamienia łupanego i szutrowa. Zdecydowaliśmy się na zmianę na asfaltową – mówi Anna Więckiewicz z siedleckiego ratusza.

Budowa powinna zakończyć się do 28 listopada. Dodatkowo w ramach budżetu obywatelskiego zaplanowano wymianę oświetlenia. Koszt prac wyniesie ponad 100 tysięcy.

fot. UM Siedlce

3 komentarze

 1. obserwator II dodano 5 lat temu

  Ciekawi mnie co będzie bardziej trwałe asfalt czy korzenie drzew,których przecież nie brakuje w parku.Może warto powrócić do pierwotnego planu bo jak każdemu wiadomo,że urzędnik myśli inaczej a dla zachowania wystroju parku myślę że nawierzchnia szutrowa lub z kamienia łupanego oddaje wizję starego czasu jaki już ten park ma poza sobą.

 2. za dodano 5 lat temu

  100 tysięcy zł za co, za oświetlenie czy za wszystko?
  Już nie mówi się o ścieżce dla rowerów i oddzielnej dla deskorolkowców.
  Więc dla kogo budują?

 3. Abc dodano 5 lat temu

  Asfalt już był. Po co kombinować, skoro w projekcie jest kamień.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?