SPIN

Ruszyły prace w parku „Aleksandria”

Aneta Borkowska piątek, 25 października 2019, 12:25 Siedlce

Ruszyła realizacja I etapu rewitalizacji Parku „Aleksandria”. Obecnie trwają prace przy budowie nowej alejki od wejścia przy pałacu Ogińskich, wzdłuż ulicy Konarskiego i Prusa aż do Wiszniewskiego.

– Zdecydowaliśmy się na zrobienie zmian jeżeli chodzi o nawierzchnię alejki. Wcześniej była planowana z kamienia łupanego i szutrowa. Zdecydowaliśmy się na zmianę na asfaltową – mówi Anna Więckiewicz z siedleckiego ratusza.

Budowa powinna zakończyć się do 28 listopada. Dodatkowo w ramach budżetu obywatelskiego zaplanowano wymianę oświetlenia. Koszt prac wyniesie ponad 100 tysięcy.

fot. UM Siedlce

3 komentarze

 1. obserwator II dodano 11 miesięcy temu

  Ciekawi mnie co będzie bardziej trwałe asfalt czy korzenie drzew,których przecież nie brakuje w parku.Może warto powrócić do pierwotnego planu bo jak każdemu wiadomo,że urzędnik myśli inaczej a dla zachowania wystroju parku myślę że nawierzchnia szutrowa lub z kamienia łupanego oddaje wizję starego czasu jaki już ten park ma poza sobą.

 2. za dodano 11 miesięcy temu

  100 tysięcy zł za co, za oświetlenie czy za wszystko?
  Już nie mówi się o ścieżce dla rowerów i oddzielnej dla deskorolkowców.
  Więc dla kogo budują?

 3. Abc dodano 11 miesięcy temu

  Asfalt już był. Po co kombinować, skoro w projekcie jest kamień.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?