SPIN

Bilety dobowe w MPK będą droższe

Aneta Borkowska wtorek, 5 listopada 2019, 10:17 Siedlce

Od stycznia zapłacimy więcej za bilet dobowy. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podniosło jego cenę z 6 złotych do 7 złotych i 60 groszy, a zakupiony u kierowcy będzie kosztował 8 złotych i 20 groszy.

– W momencie wprowadzania tego biletu był on przez nas niedoszacowany i cena była zbyt niska – przyznaje prezes MPK Jacek Dmowski. – Nie wiedzieliśmy jak taki bilet się przyjmie, więc jego cenę ustalaliśmy nieco po omacku. Nadal będzie tańszy i korzystniejszy niż 3 przejazdy jednorazowe, natomiast nie może kosztować niemal tyle ile dwa bilety jednorazowe – dodaje.

Ale jest też inny powód. Otóż bilet ten jest nadużywany, bo pasażerowie przekazują „dobówkę” między sobą rezygnując tym samym z kupna własnego biletu.

Bilet dobowy będzie droższy w każdej z trzech stref. Roczny dochód ze sprzedaży biletu dobowego to około milion złotych. Po zmianach miałoby to być milion 200 tysięcy.

7 komentarzy

 1. Zossik dodano 2 lata temu

  Siedlce to w ogóle evenement. Emeryci tyle płacą że wszyscy się smieja' dlaczego nie połowę ceny? niech wytłumacza dlaczego tak jest'w Warszawie emeryt za 1'70 może jechac 20 min to tak jakby z 8 stacji metrem a dobowy chyba tańszy niz Siedlce i nikt nie pyta czy przekazuje czy nie'w policję się bawią czy co

 2. Roman dodano 2 lata temu

  Przecież Pan Sitnik obiecywał bezpłatną komunikację miejską! Ja się pytam – gdzie ona jest!?

  • Monia dodano 2 lata temu

   W nosie ma Sitnik, ile będziemy płacić za bilety. On ma wysokie wynagrodzenie i służbowy samochód. Naiwniacy głosujący na niego, co Wy na te wszystkie podwyżki?. Jeszcze bardzo drastycznie chce nam znów ten Andrzejek podniesc oplaty za śmieci.

  • Podpis dodano 2 lata temu

   Obiecywał bezpłatną komunikację miejską dla uczniów, wprowadzaną stopniowo, w zależności od posiadanych środków. I tak też się dzieje, za darmo będą jeździć póki co uczniowie do 3 kl. szkoły podstawowej oraz uczniowie jadący na zawody szkolne. Nie przypominam sobie, by w kampanii była mowa o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców. Oczywiście mogę się mylić, jeśli tak, to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

 3. Bezpłatna komunikacja... dodano 2 lata temu

  Bezpłatna komunikacja miejska to nie sprawa kto ja obiecywał, czy też w następnej kampanii będzie obiecywał. TO WYŁĄCZNIE SPRAWA PIENIĘDZY. Jeżeli Miasto będzie stać na wydatek roczny rzędu 15 – 17 milionów PLN – SPRAWA PROSTA JAK KONSTRUKCJA CEPA. Na dodatek Miasto będzie obowiązane finansować zakup autobusów bo spółka nie będzie miała kasy na inwestycje. Inne podejście do bezpłatnej komunikacji – to infantylizm.

 4. xyz dodano 2 lata temu

  tzw. taksówka zaczyna być tańsza więc całe to MPK zaczyna być bez sensu powietrze będą wozić

 5. Wojtus dodano 2 lata temu

  Brawo. Macie swoje nowe władze to m… a w kubeł.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?