SPIN

Bilety dobowe w MPK będą droższe

Aneta Borkowska wtorek, 5 listopada 2019, 10:17 Siedlce

Od stycznia zapłacimy więcej za bilet dobowy. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podniosło jego cenę z 6 złotych do 7 złotych i 60 groszy, a zakupiony u kierowcy będzie kosztował 8 złotych i 20 groszy.

– W momencie wprowadzania tego biletu był on przez nas niedoszacowany i cena była zbyt niska – przyznaje prezes MPK Jacek Dmowski. – Nie wiedzieliśmy jak taki bilet się przyjmie, więc jego cenę ustalaliśmy nieco po omacku. Nadal będzie tańszy i korzystniejszy niż 3 przejazdy jednorazowe, natomiast nie może kosztować niemal tyle ile dwa bilety jednorazowe – dodaje.

Ale jest też inny powód. Otóż bilet ten jest nadużywany, bo pasażerowie przekazują „dobówkę” między sobą rezygnując tym samym z kupna własnego biletu.

Bilet dobowy będzie droższy w każdej z trzech stref. Roczny dochód ze sprzedaży biletu dobowego to około milion złotych. Po zmianach miałoby to być milion 200 tysięcy.

7 komentarzy

 1. Zossik dodano 12 miesięcy temu

  Siedlce to w ogóle evenement. Emeryci tyle płacą że wszyscy się smieja' dlaczego nie połowę ceny? niech wytłumacza dlaczego tak jest'w Warszawie emeryt za 1'70 może jechac 20 min to tak jakby z 8 stacji metrem a dobowy chyba tańszy niz Siedlce i nikt nie pyta czy przekazuje czy nie'w policję się bawią czy co

 2. Roman dodano 12 miesięcy temu

  Przecież Pan Sitnik obiecywał bezpłatną komunikację miejską! Ja się pytam – gdzie ona jest!?

  • Monia dodano 12 miesięcy temu

   W nosie ma Sitnik, ile będziemy płacić za bilety. On ma wysokie wynagrodzenie i służbowy samochód. Naiwniacy głosujący na niego, co Wy na te wszystkie podwyżki?. Jeszcze bardzo drastycznie chce nam znów ten Andrzejek podniesc oplaty za śmieci.

  • Podpis dodano 12 miesięcy temu

   Obiecywał bezpłatną komunikację miejską dla uczniów, wprowadzaną stopniowo, w zależności od posiadanych środków. I tak też się dzieje, za darmo będą jeździć póki co uczniowie do 3 kl. szkoły podstawowej oraz uczniowie jadący na zawody szkolne. Nie przypominam sobie, by w kampanii była mowa o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich mieszkańców. Oczywiście mogę się mylić, jeśli tak, to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

 3. Bezpłatna komunikacja... dodano 12 miesięcy temu

  Bezpłatna komunikacja miejska to nie sprawa kto ja obiecywał, czy też w następnej kampanii będzie obiecywał. TO WYŁĄCZNIE SPRAWA PIENIĘDZY. Jeżeli Miasto będzie stać na wydatek roczny rzędu 15 – 17 milionów PLN – SPRAWA PROSTA JAK KONSTRUKCJA CEPA. Na dodatek Miasto będzie obowiązane finansować zakup autobusów bo spółka nie będzie miała kasy na inwestycje. Inne podejście do bezpłatnej komunikacji – to infantylizm.

 4. xyz dodano 12 miesięcy temu

  tzw. taksówka zaczyna być tańsza więc całe to MPK zaczyna być bez sensu powietrze będą wozić

 5. Wojtus dodano 12 miesięcy temu

  Brawo. Macie swoje nowe władze to m… a w kubeł.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?