SPIN

Wojskowy Piknik „Służymy Niepodległej

Aneta Borkowska piątek, 8 listopada 2019, 06:58 Społeczeństwo

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości (10 listopada) o godz. 11. w Siedlcach, rozpocznie się piknik wojskowy „Służymy Niepodległej”.

Piknik odbędzie się w kompleksie koszarowym 18. Dywizji Zmechanizowanej (ul. Witolda Pileckiego 5), która wspólnie z podległą jej 1. Warszawską Brygadą Pancerną jest współorganizatorem wydarzenia.

Piknik wojskowy, który odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości będzie doskonałą okazją żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikniku m. in. prezentacja sprzętu wojskowego, występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, pokazy walki w bliskim kontakcie, występy orkiestry wojskowej, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji.

Podczas pikniku odbędzie się także projekcja filmów o tematyce niepodległościowej i promocyjnej.

O godz. 15:00 odśpiewana zostanie Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”. O godzinie 17:00 nastąpi przemarsz kompanii honorowej i orkiestry wojskowej z miejsca pikniku na Skwer Niepodległości w Siedlcach, gdzie odbędzie się uroczysty Capstrzyk Niepodległości z apelem pamięci i salwą honorową.

18. Dywizja Zmechanizowana

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?