SPIN

Konkurs „Dla Ciebie Polsko!” w Kolejówce

Aneta Borkowska wtorek, 12 listopada 2019, 11:12 Społeczeństwo

8 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach odbyła się wielka gala finałowa konkursu Dla Ciebie Polsko!.

Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jego celem było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej wśród młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie ich do kreatywności i oryginalności.

Młodzież prezentowała swoje osiągnięcia w formie śpiewu, prezentacji własnej twórczości literackiej, występów sportowych i akrobatycznych oraz dzieł plastycznych, graficznych, animacyjnych i fotograficznych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody.

Laureaci konkursu:
I miejsce Mateusz Tarapata uczeń klasy 4a
I miejsce ex aequo Szymon Barciak uczeń klasy 2a
II miejsce Aleksandra Kowalczyk uczennica klasy 2a
II miejsce ex aequo Jonatan Niedźwiedź uczeń klasy 1ap
III miejsce Katarzyna Jóźwik uczennica klasy 4a

Uczniowie, młodzi Polacy wykazali się wielką odwagę oraz olbrzymim zaangażowaniem w to, co robią. W każdym Polaku drzemie jakiś talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

autor: Weronika Makowska, ZSP nr 6

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?