SPIN

Zapal w Wigilię świecę Caritas

Aneta Borkowska środa, 27 listopada 2019, 07:21 Społeczeństwo

Świeca, która zapłonie na wigilijnym stole jest symbolem solidarności z biednymi. Bądź tym, który połączy 26-letnią tradycję zapalania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” z chęcią pomagania najmłodszym! Świece Caritas czekają w parafiach!

W tym roku organizacja zakupiła 74 740 świec, które można nabyć w kościołach diecezji siedleckiej. Ich cena jest zależna od wielkości i wynosi kolejno: 7zł, 13zł i 20zł.

– Dochód z dystrybucji świec przeznaczymy na utrzymanie trzech świetlic dla dzieci, wsparcie kolonii letnich pn.: „Wakacyjna Akcja Caritas” oraz po raz pierwszy powstanie Domu Samotnej Matki w Milanowie. Budynek, który już istnieje, potrzebuje remontu i adaptacji do obowiązujących standardów – wymienia ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Organizacja, wzorem lat ubiegłych, przekaże 10 groszy z każdej świecy do Caritas Polska na pomoc dla dzieci w pogrążonej kryzysem humanitarnym Wenezueli. Skorzystają również parafie – na ich działania charytatywne pozostanie 0,50zł, 1zł i 2zł z poszczególnych świec.

Każdy może dołączyć się do akcji również poprzez przekazanie środków pieniężnych na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Świeca”.

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej


Komentarze (1)

  1. obserwator II. dodano 2 lata temu

    Nie widać kwoty na wsparcie domu przechowalni na ul.Kleberga w Siedlcach,gdzie odpoczywają "umęczeni życiem"bywalcy okolicznych krzaków i stojących pod supermarketem opartych o narożnik budynku.Tu też przebywają samotni mężczyżni po przejściach lub w trakcie przejścia z jednego stanu do drugiego.To też jest dom pod opieką Caritasu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?