SPIN

W Collegium Mazovia działa już Centrum Symulacji Medycznej

Aneta Borkowska sobota, 30 listopada 2019, 15:55 Siedlce

Centrum Symulacji Medycznej otwarto wczoraj w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach. W budynku powstały kopie sal szpitalnych ze specjalistycznym sprzętem.

– To ogromne korzyści dla studentów – mówi Anna Bednarczyk kierownik pracowni symulacji. – Normalnie student nie byłby dopuszczony na oddziale do prawdziwego człowieka przy wykonywaniu działań o podwyższonym ryzyku, natomiast tutaj na symulatorze może ćwiczyć i się uczyć bez obawy o pacjenta – dodaje.

Przede wszystkim jednak w Centrum znajduje się SUZI, czyli symulator wysokiej wierności. To kobieta-pacjentka ubrana w szpitalną piżamę, na której będą wykonywane zabiegi.

– Możemy symulować drgawki, wszystkie szmery oddechowe, szmery jelitowe, możemy ustawić rożne rodzaje źrenic. Jednym kliknięciem możemy coś włączyć i wyłączyć – tłumaczy technik symulacji medycznych Michał Jaroszkiewicz

Koszt budowy i wyposażenia Centrum to około 2,5 mln zł. W znajdującym się na drugim piętrze kompleksie jest 6 sal – niskiej, pośredniej i wysokiej wierności 2 sale do ćwiczenia umiejętności technicznych i sala egzaminacyjna. Inwestycja powstała z dofinansowania unijnego i środków własnych placówki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?