SPIN

Opłata za odbiór śmieci ponad podziałami?

redakcja poniedziałek, 16 grudnia 2019, 11:26 Aktualnie, Siedlce

17 zł od osoby za odbiór śmieci segregowanych i 34 zł opłaty podwyższonej w przypadku braku selektywnej zbiórki. Taki projekt uchwały zaproponowali radni Platformy Obywatelskiej. Został przegłosowany.

Projekt przygotowali radni Platformy Obywatelskiej, którzy zaprosili do konsultacji, w trakcie sesji, także prezydenta miasta. Opłaty mają spadać od czwartej osoby w rodzinie.

Po powrocie z przerwy, prezydent zwrócił się do radnych z prośbą o zdjęcie z porządku obrad swojego projektu uchwały. Przypomnijmy, że propozycja prezydenta wynosiła 19 złotych (za śmieci segregowane) i 38 zł (opłaty podwyższonej).

Po m.in. rozstrzygnięciu przetargów na odbiór odpadów i szacunkowych wyliczeniach dotyczących ich unieszkodliwienia wynika, że w roku 2020, system gospodarowania odpadami powinien zamknąć się w kwocie ponad 16 milionów.

Przy obecnych stawkach 12,5 zł i 25 zł za odbiór odpadów, dochód z opłat od siedlczan to około 9,4 mln zł. A to by znaczyło, że brakuje ponad 6,5 mln zł.

Nowe stawki nie zbilansują systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Aby ten się zamknął trzeba będzie „dołożyć” do niego z dochodów samorządu.

AKTUALIZACJA GŁOSOWANIE: za było 13 radnych, 2 było przeciw i 7 wstrzymało się od głosu. Projekt został przyjęty. Nowe opłaty będą obowiązywały od 1 lutego 2020 roku.

3 komentarze

 1. śmieciarz dodano 2 lata temu

  i super! Miasto będzie się zajmować spłacaniem długów i opłacaniem śmieci!
  A na resztę będziemy sobie organizować zbiórki na siepomaga 😀

 2. Piotr M dodano 2 lata temu

  Dane podane w artykule są niekompletne. Opłata za odpady segregowane wynosiła dotychczas 12,5 za pierwsze 3 osoby w rodzinie za kolejne osoby wynosiła odpowiednio 4, 3 i 2 złote ile będzie wynosiła teraz opłata za czwartą i kolejne osoby niestety autor nie podał :/

 3. Anonim dodano 2 lata temu

  Zmniejszyć częstotliwośc odbirania odpadów i zwiekszyć opłaty – kto na tym zarobi? Tak działają Radni w naszym mieście…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?