SPIN

Sesja miejska: Radni chcą dyskusji o STBS

redakcja poniedziałek, 16 grudnia 2019, 10:44 Aktualnie, Siedlce

W urzędzie miasta trwa sesja miejska. Radni opozycji przegłosowali wniesienie pod obrady punkt dotyczący zasadności podwyżek czynszów w blokach administrowanych przez STBS. Dodatkowo radni opozycji złożyli i przegłosowali swój projekt uchwały dotyczący stawek za odbiór odpadów.

Na obrady sesji przyszli mieszkańcy bloków Siedleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przypomnijmy od lutego prezes chce podnieść czynsze w tych mieszkaniach o średnio 100 złotych.

Anna Sochacka – od dawna jestem w samorządzie i pierwszy raz spotykam się, aby prezes spółki „wszystkie nieszczęścia świata” zrzucał na poprzedników. Radna STS podkreśliła, że spółka nigdy nie miała problemów finansowych, że zawsze kontrole przeprowadzone przez BGK były pozytywne. Czy chce pan panie prezesie, aby mieszkańcy lokali STBS weszli do kolejek osób oczekujących na mieszkania komunalne? Radna Sochacka zaproponowała, aby podwyżki czynszów wyniosły 10 proc. i dodatkowo o 40 groszy podnieść fundusz remontowy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?